Ozivenie ''bricknutej'' N900

O mobilním počítači s operačním systémem Maemo 5
Murtas
Bronzový člen
Přístroj: n900
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozivenie ''bricknutej'' N900

Příspěvekod Murtas » 28 led 2011, 11:38

nie, nie je...rozoberalo sa to prednedavnom na maemo.org, ked niekomu odpisali z nokie ze prave flashovanim strati zaruku a co som z toho zachytil, tak zamestnanec z nokie co to napisal bol nejaky `tutko` co si nevie precitat podmienky.
Proste vysledok= zaruku nestratis
xkkxk
Nováček
Přístroj: n900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod xkkxk » 04 úno 2011, 11:30

jednoznacne nie je flash strata zaruky, len ak zistia, ze si clovek pretaktoval.
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 04 úno 2011, 14:36

Flashem neztrácíš záruku, pokud si zpět nahraješ originální FW.
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
meki12
Nováček
Přístroj: 5800_black, N900, N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod meki12 » 30 bře 2011, 00:07

ja uz si proste nevim rady.
Mam nokii n900 chvilu a chci si preflashovat telefon, jenze stim uz mam problem nemuzu se ani zaboha od nejake doby pripojit pres usb kabel pc.

Kdyz pripojim kabel k pc tak mi nevyskoci zadna tabulka abych si vybral jaky chci rezim. pc suite mi porad pise ze "zarizeni je pripojeno v nekompatiblnim rezimu", v "tento pocitac" mi naskoci 2 vymenitelne disky , ale nejdou otevrit

parkrat se mi stala jakasik podivna vec: mnel jsem mobil v nabijecce(230v) a po odpojeni naskocila tabulka na vybrani pripojeni rezimu usb, ale hned zmizela.

mam nove naistalovany okna sp3 a furt nic , a pri napojeni pres usb se normalne telefon nabiji a pri nabite baterce mi okno zahlasi ze mam zapojene vysokorychlostni zarizeni k nizkorychlostnimu rozbocovaci usb, takze hadam ze chyba asi bude nekde tu.

nekde sem este cetl at se vynda baterka->zapoji usb kabel->vratit baterku-> zapnout -> a ted mi najede hned nejake bootovaci menu asi od maema a zde nevim co mam dat :
Internal flash
internal mmc card.....
external mmc card ....
usb hard drive
power off.......

za pripadne nesrovnalosti, ci chyby se predem omlouvam sedim u pc uz od 5 hodin hledal jsem, zkousel jsem, a uz mi to fakt lezlo krkem. Predem diky za nejake rady
ch4rli3
Člen fóra
Přístroj: N900 ready for MeeGo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4rli3 » 30 bře 2011, 14:37

Je to možná blbé ale zkoušel jsi telefon vypnout? po vypnuti jej pripojit, pockat tak 3 minuty, pak ji odpojit pockat dalsi 3 minuty, zapnout a znova zapnout?? - parkart se mi uz stalo ze jsem mel problem s pripojenim n900 a tohle zatim pokazde pomohlo
Co neubrzdíš to neukecáš :-)
Nemyslíš?! Zaplatíš!
meki12
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod meki12 » 30 bře 2011, 17:51

takze po dalsich utrapach vim vcem potrebuju pomoct: Jak zmenit rezim pripojeni usb kdyz mi nevyskakuje nabidka. Jak kdyby mobil nenasel usb kabel, ale zaroven se nabiji

edit: Tak mobil odzkousen na notebooku Hp win7, a usb funguje krasne, ale zas psalo ze nebyl dostatek napeti pro nabijeni ( ale to dela asi u notebooku)
Bohuzel na mem win xppro sp3(cerstve nainstalovany kvuli tohoto problemu) ted sice najede v pc suite ale jen proto ze si to asi pamatuje prednastaveni z toho notebooku, ale nabidku rezimu pripojeni mi to nedava, pripojuji jej ze zadu(tudiz ty integrovane na zkl. desce), nokia 5800xm usb funguje, flashka, ctecka pamet. karet vse ide vpoho jen ta ma n900 ne pls help.
ginnes
Návštěvník
Přístroj: N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ginnes » 30 bře 2011, 22:59

presne to iste robi aj mne co popisujes, preto ked chcem, aby telefon dal na vyber to MENU na vyber pripojenia, tak pripajam telefon este pred startom PC, a tam sa ma vzdy opyta ako chcem ten telefon pripojit, ci PC Suite, alebo MASS STORAGE.

viem ze to nie je najidealnejsie riesenie, ale just ked potrebujes pripojit, tak...
meki12
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod meki12 » 30 bře 2011, 23:51

bohuzel ani to nepomohlo
aale ted sem si vzpomnel pri prvnim pripojeni jsem i aktualizoval telfeon pres ten pc suite tak jestl ito nezrobilo bordel, ale divne je ze ani kdyz chcu preflashnut mobi ltak mi to nedetekuje usb, asi zkusim kupite new kabel ale nwm nwm , mozna xp jak mi rikal kamos

edit: pri snaze nainstalovat debian a po nekolika restartech ,mi konecne pomohl tvuj navod dik uz to slape, ale serem ne to ze to neslape normalne
meki12
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod meki12 » 01 dub 2011, 13:27

Konecne jsem to vyresil. Znova jsem nainstaloval wokna a uz to faka jak ma. Prodle mne byl problem, ze pri minule instalaci sem nechal asik pripojeny mobilk pc pres usb kabel, aby se mi dobijel. Ted nebyl pripojeny a vse je ok
meki12
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod meki12 » 30 kvě 2011, 15:51

sem tu znova:), USB mi pripojit jde, ale chtel jsem si vypucovat telefon, neboli dat do stavu jako pri koupi, tak ze ho preinstaluju pres ovi suite. Pri instalaci dojde k restartu mobilu a pak se sekne a ovi zahlasi ze mobil nereaguje.Na displayi sviti porad bila obrazovka s napisem nokia.
Tak ze zkusim preflashnut.Vse ok az d pozice kdy se pripojuje mobil a drzi "U" kdy se nic nedeje.
Je chyba vemne?, v mobilu?, nebo pocitaci?

Mam wokna xp pro sp3, zkousel jsem i na ubuntu a nic, na Pcsuite se pripojim normalne

Zpět na “Nokia N900 - Maemo”