Jak nainstalovat Aplikace/hry/...

O mobilním počítači s operačním systémem Maemo 5
Spoop
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Jak nainstalovat Aplikace/hry/...

Příspěvekod Spoop » 22 led 2010, 17:40

Zdravim...Nemuzu prijit na to, jak cokoliv nainstalovat aniz bych se pripojoval na net a tahoval to z neho.... Ikdyz prenesu install soubory do telefonu a instaluju je z tel. vzdycky se prihlasi na net a stahuje to z netu...
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Re: Jak nainstalovat Aplikace/hry/...

Příspěvekod libca » 22 led 2010, 19:20

Ano, bohužel je to tak a nic s tím nenaděláš, protože aplikace i hry a všechno možné se instaluje z internetových databází.. Také jsem byl překvapený, když jsem měl tento tablet doma. ;)
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
P800
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod P800 » 22 led 2010, 23:50

Také mi trvalo než jsem došel na princip katalogů. Týden dopředu jsem měl postahovaných spoustu aplikací, jen mi bylo divné, že všechny soubory mají stejnou velikost a jsou tak malé ;). Stačilo do nich nahlédnout, všechno byly jen odkazy do repozitářů (nebo repozitů?).

Ovšem za týden co jsem dostal N900 do ruky jsem zjistil, že je to skvělý princip. Člověk se nemusí starat o aktualizace, ihned je upozorněn. Prostě pečení holubi, rovnou do huby. A takto je to zřejmě zařízeno doma u Linuxů.

N900 je s internetem propojena pupeční šňůrou. Bez konektivity nevidím důvod jejího vlastnictví.
Stát je největší zloděj...
KamilSkvarka0
Návštěvník
Přístroj: Nokia N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KamilSkvarka0 » 06 kvě 2010, 10:35

Ja si stiahnem hru zo sekcie hry,len mi ju nechce nainstalovat mobil,co mam robit alebo ako mam postupovat pri instalacii?
Dolik
Pravidelný člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolik » 16 pro 2010, 18:21

Doteď jsem se o tento telefon nezajímala, až teď kdy si ho pořídil můj kamarád a půjčil mi ho abych mu ho zprovoznila a abych mu tam dala nějaké hry. Myslela jsem že to nebude problém, šla jsem na to jakoby to byl symbian, jen hry a apl. jsem hledala pro maemo a ono nic..... Dala jsem si hru na kartu, že ji z ní nainstaluji, ale nevím jak..... Tak jsem na to šla, že jsem si z ovi nechala poslat odkaz na hru a když dám instalovat, tak mi to hodí hlašku něco že to není podporováno. Nemám teď ten tel u sebe tak přesně nevím. Poradte mi prosím.
Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 16 pro 2010, 18:25

Nejlepší způsob instalace je instalování z katalogů. Instalační soubory .deb a jiné otevřeš ve správci souborů a nainstaluješ. Narozdíl od Symbianu se nebude ptát kam instalovat atd.
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
Dolik
Pravidelný člen
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dolik » 16 pro 2010, 20:08

Předpokládám, že když je mám ve velkokapacitní paměti tak se tam i nainsatlují. Jinak začnu že otevřu správce, kliknu na instalačku .deb, ty tam mám a hodí mě to nějaké 3 výběry(ale už si nevzpomenu jaký) tak zvolím co nebo jak postupovat?? A nevíš proč mi to nešlo ani stáhnout z Ovi store??
Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.
Murtas
Bronzový člen
Přístroj: n900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Murtas » 16 pro 2010, 20:43

skusim ja este raz, lebo ocividne je niekde chyba :)
aplikacie/hry/ proste software instalujes do n900 tym ze si otvoris manazer aplikacii (neviem aky je preklad, kedze ja mam tel. v anglictine)
a tam z vyberies z troch moznosti: Instalovat, Odinstalovat, a Update.
Moznou nevyhodou pre teba je, ze tymto sposobom musi byt telefon pripojeny na net.

-Manualna instalacia: nakopirujes .deb subory do telefonu a potom si ich jednoducho otvoris v prehliadaci suborov, telefon otvori zase manazer aplikacii a ked chvilu pockas, hodi ti dotaz ci chces tebou otvoreny .deb nainstalovat.

-pre lamy: pripoj N900 k internetu a a otvor si nou tento odkaz

Kód: Vybrat vše

http://maemo.org/downloads/Maemo5/

vyhladaj program /hru ktoru chces a klikni na stranke na `INSTALL`

Howg

Zpět na “Nokia N900 - Maemo”