AAction (CZ, sis, freeware, unsigned, s60v3 /s60v5?/)

Symbian a Java aplikace pro nedotykové telefony, N73, N82, N95, N96 a další
prokop
Člen fóra
Přístroj: E71, E61, -5800Shit
Kontaktovat uživatele:

AAction (CZ, sis, freeware, unsigned, s60v3 /s60v5?/)

Příspěvekod prokop » 08 čer 2010, 17:35

AAction(AccessoryAction)

Výrobce: Kolay, kolaysoft.ru
Licence: freeware
Kompatibilita: s60v3 (fungování v s60v5 autor nezaručuje)
Aktuální verze: 1.2.0

Info na webu autora (RU):

Kód: Vybrat vše

http://kolaysoft.ru/files/17_aaction-1.2.html

Obrázek
AAction v1.1.0:

http://forum.n73.eu/download/file.php?id=1092

AAction v1.2.0 pro FP1 telefony
:

http://forum.n73.eu/download/file.php?id=1189

AAction v1.2.0 pro FP2 telefony:

http://forum.n73.eu/download/file.php?id=1190
(vše CZ by MTeaM)
Tahle poměrně nová aplikace (resp. utilita) od výborného ruského programátora Kolaye se mi docela hodí. A myslím že taky hodně potěší ty, kdo si nevhodným zacházením poničili pop-port a teď se jim stává, že poslouchají muziku třeba v MHD (nebo ve škole :lol: ), uvolní se konektor a muzika pak řve nahlas :D . Takovouhle aplikaci na fórech lidi právě kvůli tomu že si zničili konektor často shánějí, takže tady konečně je řešení.
AAction totiž nastavuje chování telefonu po připojení a odpojení headsetu. Já si například nastavil že se mi po připojení headsetu zapne rádio, a po zapnutí rádia telefon automaticky skočí do Opera Mobile 10 (pokud je spuštěná). Po odpojení headsetu se vypne rádio a naskočí zase Opera Mobile 10 (opět pokud je spuštěná, jinak JBAkTaskman.

Obrázek

Možnosti:
  • Připravené jsou už Play, Stop a Pauza pro interní Hudební přehrávač.
  • Lze emulovat stisknutí klávesy. Nastavuje se podle scancode - zjistíte např. pomocí scriptu keywiever.py v Pythonu.
  • Úprava podsvětlení.
  • Spustit či ukončit se dá prakticky jakákoliv aplikace. Nastavuje se podle UID, který zjistíte nejlépe v JBakTaskman.
  • Můžete si také nastavit spuštění aplikace a pak ještě přepnutí na další aplikaci. To se hodí hlavně u té muziky (asi bezvýznamé pro lidi, co si pustí přehrávač a pak čučí na obrázek alba na pozadí a vizualizace :D ).
  • Dá se nastavit také přepnutí světelného čidla. Nenapadá mě ale čemu by to bylo dobré.
  • Prakticky u všeho se nastavuje prodleva vykonání operace (v milisekundách).

Pozn:
Funkce "Uložit" platí pouze pro jednu položku. Tzn že nejde nastavit vše najednou, ale položku po položce - tu kterou upravujete, musíte také ještě uložit než přejdete na další.
To "nokill" v názvu instalačního archívu znamená, že existují dvě verze. Verze"nokill" aplikaci nekillne jako ta druhá verze, ale klasicky ukončí. Tzn že když tímhle způsobem spustíte třeba nějaký MP3 přehrávač, máte ho nastavený na ukončení po odpojení headsetu, a upravujete v něm nastavení, tak se po odpojení headsetu to nastavení uloží. Tuhle verzi udělal autor proto, že některé aplikace si nastavení neukládají průběžně, ale až při ukončení. Při killnutí by se u nich tedy nastavení samozřejmě neuložilo, což někdy může pěkně namíchout :D
Naposledy upravil(a) prokop dne 15 čer 2010, 11:35, celkem upraveno 3 x.
Bydlím na forum.n73.eu
Již nikdy více bullshit podobný N 5800 XM...
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Re: AAction (CZ, sis, freeware, unsigned, s60v3 /s60v5?/)

Příspěvekod Evidence » 08 čer 2010, 17:57

Velmi pěkná ulita, jenže...když nainstaluju tak mi funguje obráceně. Při zapojení sluchátek mi hudba přestane hrát a při vypojení hraje dál...nejspíš bude opravdu funkční na s60v3 :(
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
prokop
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokop » 08 čer 2010, 18:51

Jsi si jistý, že ses nespletl při nastavování?
monty.roman z ForumNO píše:....nevšiml jsem si položky "Akce po ODPOJENÍ" a nastavil jsem jen co má aplikace udělat po připojení....

Jestli to není podobný případ, tak co to zkusit nastavit obráceně? Akce po odpojení na kartě "Připoj." a naopak?
Bydlím na forum.n73.eu
houmer56
Návštěvník
Přístroj: N85

Příspěvekod houmer56 » 09 čer 2010, 20:00

Naprosto skvělá aplikace, přesně tohle mi chybělo. Jen mi ještě nejde docílit jednoho detailu. Nastavil jsem aby se mi po připojení automaticky spustil music player, ale už mě nenapadá jak ho donutit, aby začal rovnou i hrát. Jde to nějak? Nastavení play/pause jsem zkoušel ale nic to nedělá.
Konečně mi po ukončení hovoru nezačne mobil řvát jak prase,díky autorovi za odkaz.
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Evidence » 09 čer 2010, 20:12

Tak jsem položku Akce po odpojení vůbec nenašel. :( Ale už mám nastavené, že se mi po připojení zapne přehrávač a začne hrát. :D
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
prokop
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokop » 09 čer 2010, 22:46

houmer56 píše:jak ho donutit, aby začal rovnou i hrát. Jde to nějak? Nastavení play/pause jsem zkoušel ale nic to nedělá.

Ono je možná dobré uvědomit si, jak pracuje AAction a jak Hudební přehrávač.
AAction umí spustit aplikaci. A co udělá Hudební přehrávač když ho normálně spustíš? Začne hrát? Nevím jak v N85, ale v mých telefonech ne. Otevře se mi vždycky jen na tom úvodním okně, které je mi naprosto k ničemu. Možná to někde nastavit jde, ale já Nokia zmetky až na výjimky vůbec nepoužívám, a teď jsem to tam v rychlosti nikde neobjevil.
Na tvém místě bych (nejen kvůli tomuhle) používal nějaký normální přehrávač, který umí hrát hned po spuštění. Za sebe jednoznačně doporučuju TTPod, umí to i Jukebox a myslím že i 360Ting a další přehrávače. Jukebox je na tom ale bohužel ve srovnání s H.přehrávačem a TTpodem špatně zvukově.
"Play/Pauza v Hud. přehrávači" funguje. Jen je prostě potřeba aby ta skladba už byla v H.přehrávači načtená.

> Evidence:
Položka "Akce po odpojení" tam ani není, monty.roman tím určitě myslel třetí okno, viz ten animovaný screenshot. To s názvem "Odpoj."(musel jsem to zkrátit, jinak by tam bylo jen "Odp....")

Jinak jsem v kontaktu s autorem a trochu jsme o téhle utilitě pokecali. (BTW, napsal i další šikovné aplikace a vychytávky). V další verzi už by mohl být výběr aplikace místo podle UID buď z listboxu - možná s vyhledáním, nebo podle zadaného názvu. To se mi zdá jako relativně zbytečné plýtvání jeho silami, protože zkopírování UID z JBakTasman do AAction přece není zas tak náročné :D . A stejně člověk prostě jednou nastaví a pak už to asi bude měnit málokdy.
Ale mně by se docela hodila ještě další funkce. Něco jako šablony chování s nastavitelným časovým režimem. Přes den totiž nejčastěji poslouchám muziku z rádia, a večer z TTpodu.
Takže by se mi hodila jedna šablona která by fungovala řekněme od 7.00 do 20.00, a druhá od 20.00 do 1.00. Další šablona by třeba v zimním období mohla v době od 18.00 do 7.00 ztlumit to podsvětlení, někomu by se na noc možná ještě hodila na "Odpoj" funkce offline (obojí ale řeší jiné aplikace). Uvidíme jak by se s tím mohl kolayuk poprat. Kdyby se mu to povedlo, tak bych pro něj měl další námět :D . A to reakci na BTS. Situace: nejčastěji se pohybuju po Praze MHD, poslouchám rádio, ale teď jdu do metra. Tam vysílání nedosáhne, tak rádio ukončuju a spouštím TTPod.
Takže bych si odchytal pár BTS v blízkosti stanic kde se pohybuju nejčastěji, ponastavoval bych si je v AAction na spouštění + ukončování rádio/TTpod a obráceně. Nemusel bych vyndavat ruce z kapes :lol: . No, uznávám že to je spíš taková fantazie, ale Symbian tohle přece zvládne :idea:
Měl bych k možnostem AAction ještě další fantazie, ale ty už si radši nechám pro sebe :D
Bydlím na forum.n73.eu
houmer56
Návštěvník
Přístroj: N85

Příspěvekod houmer56 » 10 čer 2010, 18:25

S PowerMP3 mi to funguje, takže super. Ten TTPod jsem zkoušel několik verzí, ale ani jedna se mi jaksi nechtěla pustit. Default player mi vyhovuje vzhlem k možnosti zapnout z jeho menu FM transmitter, nemusím to pak hledat okolo.
Teď už mi to s PowerMP3 funguje celkem dle představ, akorát se mi stále spolu s PowerMP3 po zasunutí sluchátek spouští i Nokia music player, ačkoliv už sem jeho spuštění v AAction přepsal právě PowerMP3 playerem... Pomohl jen reinstal programu.
prokop
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokop » 15 čer 2010, 11:40

↑↑↑ AAction v1.2.0 ↑↑↑
    Změny:
  • Přepínání Bluetooth (aktuálně pro BT sluchátka)
  • Samostatná položka pro násilné ukončování aplikací (killnutí)
  • Zrušena položka ukládání nastavení. Teď se nastavení ukládá automaticky
Autor udělal zvlášť dvě verze, pro FP1 a FP2. Všechny funkce jsem nezkoušel, ale vypadá to, že na mých E61 a E71 fungují obě. Podle prvních informací přinejmenším částečně funguje verze pro FP2 i na s60v5 telefonech.

Máte li trošku složitěji nastavenou předchozí verzi, tak doporučuju zazálohovat obsah složky C:/system/apps/AAction/, a po přeinstalaci novou verzí jej vrátit zpět, ať si nemusíte AAction nastavovat znova.

S těmi Bluetooth sluchátky jsem to moc nepobral :? To jako má člověk s BT sluchátky ssebou nosit samce pop-portu nebo jacku a tím si spínat přenos zvuku do BT sluchátek? :t

>houmer56:
  • ad TTpod: nejsem sice jasnovidec, takže nevím co znamená "ani jedna se mi jaksi nechtěla pustit" (chybí chybová zpráva :idea: :D ), ale zkusím si na něj zahrát: nenainstaloval jsi patch Chinnesse (alias Patch 4 run TTpod).
    Kdyžtak to řeš v příslušném tématu. TTpod v N85 normálně funguje.
  • ad Hudební přehrávač&transmiter: S elementární aplikací JBakTaskman bys aplikaci FM Transmiter či to v čem transmitter vlastně jde ještě spouštět, našel max. do tří vteřin. Ale i kdybych úplně náhodou JBakTaskman neměl (brr :D ), tak bych si našel jiné řešení, nebo bych se radši smířil s tím, že bych transmitter hledal třeba i dvě minuty. Pořád by to pro mě bylo lepší než používat ten Nokia zmetek Hudební přehrávač.
  • ad AAction & Power MP3 & Hud. přehrávač: sice jdu s křížkem po funuse a reinstalace občas bývá to nejjednodušší řešení potíží s aplikacemi, ale příště se spíš napřed zeptej. Reinstalací často člověk přijde o někdy složitá a zdlouhavá nastavení, nebo naopak reinstalace nepomůže, protože nastavení některých aplikací zůstávají v telefonu záměrně dál i po odinstalaci/reinstalaci. Myslím že stačilo smazat soubor D:/connected.txt
Bydlím na forum.n73.eu
Ondrasimuss
Člen fóra
Přístroj: n 5800XM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ondrasimuss » 30 čer 2010, 12:28

homer: mne to funguje s TTpod uplne krasne ;)
Norek3
Pravidelný člen
Přístroj: Nokia X6 16 GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Norek3 » 01 úno 2011, 17:22

Evidence píše:Velmi pěkná ulita, jenže...když nainstaluju tak mi funguje obráceně. Při zapojení sluchátek mi hudba přestane hrát a při vypojení hraje dál...nejspíš bude opravdu funkční na s60v3 :(

Mam stejný problém a opačné nastavení jsem nikde nenašel. Jak to zprovoznit?
Alcatel One Touch --> Motorola V180 --> Nokia 5200 --> Nokia X6 16GB

Zpět na “Aplikace pro Symbian 3rd”