Aktualizace přes wi-fi a kredit -100Kč

O první Nokii s osmimegapixelovým fotoaparátem
lesov
Člen fóra
Přístroj: N86
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace přes wi-fi a kredit -100Kč

Příspěvekod lesov » 25 říj 2011, 15:47

Zdravím,
stala se mi nemilá věc, jak píšu v titulku. Dobiju si (Twist) ledabyle kredit 400Kč a připojím se v místnosti s volnou wi-fi, abych konečně aktualizoval mapy do navigace na v.3.4.
Stahuju, stahuju a leze to jak z chlupatý deky, tak to típnu a mažu do práce. Nikomu nevolám a ráno nemohu odeslat SMS. Volám na info linku a zjišťuju, že jsem v mínusu výše zmíněnou částkou.

Operátor se dívá na můj účet a říká mi, jak jsem tušil, že je to za paketová data. Že prej je to v poslední době celkem častý problém zákazníků s "chytrými" mobily, tedy to, že si mobily a další zařízení, stahují automaticky aktualizace a tomu podobně s tím, a teď to přijde, když není kvalitní připojení přes wi-fi, využije se automaticky připojení přes internet.

To mě dojalo až k slzám. Naštěstí jsem, na infolince, narazil na normálního člověka, kterej mi nabídnul aktivaci připojení za 39Kč na týden ale hlavně, vymazání "mínusu" a k tomu minimum, pro dobití z bankovního účtu, takže nemusím shánět po trafikách kartu na dobití.

Používám stahování dat pře wi-fi už několik let ale tohle se mi ještě nestalo.
Co vy na to, máte někdo podobnou zkušenost?
Telefonní budka, Jiná telefonní budka, Alcatel OTE-DB, Sony J70, SE-D750i, N86
pitbul
Člen fóra
Přístroj: Nokia N8
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace přes wi-fi a kredit -100Kč

Příspěvekod pitbul » 25 říj 2011, 16:49

Mně to přijde normální a správné, že když nemáš dobrý příjem wifi připojení, tak to automaticky zapne připojení přes operátora. Nevím co na tom nechápeš.

Jiná otázka je ta, jako tomu zamezit. :-D pokud to tak nechceš.

V nastavení připojení si zvol pouze WLAN. Zřejmě tam máš zvolené automaticky použití dat v domácí zemi. V tom bude ten zakopaný pes.
Už se to tu řešilo mockrát, tak zkus příště použít HLEDAT.
libca
VIP člen
Přístroj: 5800XM, N96, 3200 :)

Příspěvekod libca » 25 říj 2011, 19:04

Zvlášť nepříjemné to je, když se mi to stalo v zahraničí bez aktivovaného roamingu, to mě málem kleplo :lol: .
Ale je to přesně tak, jak ses dozvěděl.
Nokia 5800XpressMusic Blue + 8GB Nokia MicroSD
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
lesov
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lesov » 25 říj 2011, 19:25

libca píše:Ale je to přesně tak, jak ses dozvěděl.

Jojo, měl pravdu ten pejsek, v nastavení jsem měl, u přístupového bodu "internet", bůhvíproč nastaveno připojit "Automaticky". Je tam ještě možnost "Po potvrzení" ale asi to teď nemá význam, když budu mít ten týdenní tarif...
Jo a díky, zvířátka si musí pomáhat. :D

Ještě k tomu "Automaticky". Opravdu se mi do teď nikdy nestalo, že by se mobil připojil přes ten "internet". Vždycky se jen spojení přes wi-fi přerušilo a to s oznámením o přerušení spojení!
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 26 říj 2011, 08:38

lesov píše:Opravdu se mi do teď nikdy nestalo, že by se mobil připojil přes ten "internet". Vždycky se jen spojení přes wi-fi přerušilo a to s oznámením o přerušení spojení!

Podle mě by to tak bylo na 99,9% i tentokrát ale už od začátku stahování se to připojilo přes opa.

pitbul píše:Mně to přijde normální a správné, že když nemáš dobrý příjem wifi připojení, tak to automaticky zapne připojení přes operátora. Nevím co na tom nechápeš.

Člověče ty seš fakt dobrej :roll: Telefon se má připojit tak jak chce majitel, samozřejmě pokud to majitel umí a nastaví si to tak jak chce. Proč to není normální a správné je vidět právě na tomto případě. To slovo "správné" je jak vypuštěné z úst samotného opa :roll: Zajímalo by mě tvé stručné popsání slov: "Nevím co na tom nechápeš." :roll: Rád se poučím protože tohle opravdu "nechápu", snad jen v případě žes to napsal aby ses ukázal :mrgreen:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
lesov
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lesov » 26 říj 2011, 16:31

...tentokrát ale už od začátku...

Děkuji náčelníku, že ses mě zastal. A k tomu stahování. Taky dost pochybuju, že by se po zastaveném stahování na wi-fi automaticky navázalo jinde a stahování pokračovalo/nepokračovalo dál.
Jinak si vždycky ověřuju sílu signálu a ověřuju možnost připojení na konkrétní bod.
Ale to je asi všechno putna, páč jak jsem psal výše o nastavení Automaticky/Po potvrzení, tak teď zkouším znovu stahovat ty Mapy Ovi v.3.4 a po volbě "aktualizovat", se mě to zeptá: "Aktivovat profil - automaticky připojit do sítě internet...?" A je tam jen možnost "ano" nebo "zrušit".
Napadá mě jen, že to asi nenašlo v blízkosti žádnou free wi-fi... :roll:

Jinak jsem pořád s kreditem -118.11Kč ale stahuju vesele, páč mi včera ten operátor aktivoval těch 50MB za 39Kč na týden. Jak včera slíbil dorovnat kredit na "0", tak to se jaksi nezdařilo. Ještě pár dní vydržím a pak se uvidí ale asi to budu muset dorovnat já, jak jinak. :D
Edit:
Takže Mapy z Ovi přes internet právě staženy a nainstalovány a kredit se zatím nehnul.
Edit:
Ještě k tomu jak psal šulda
...pokud to majitel umí a nastaví si to tak jak chce.

Já vím, že jsem paranoidní (dělal jsem si test) ale to neznamená, že mě nesledujou. Přeloženo do češtiny, nemůže mi operátor dělat změny v mobilu aniž bych o tom věděl? Odpovím si sám, může a taky to dělá. Jak jinak by se vám v menu objevily např. odkazy na stahování vyzvánění a mp3, kteréžto v menu původně nebyly. A jak si vysvětlit aktivaci melodie u volaného, když tento ani neví, jak by to udělal a v doručených SMS má zprávy o "Aktivaci služeb, jak jste žádal...", nepřečtené, neb dotyčný neumí pracovat s SMS, natož s internetem a pochybuju, že by si takovou žádost omylem namačkal, náhodnými stisky kláves, třeba v kapse. :shock:
Naposledy upravil(a) lesov dne 26 říj 2011, 23:18, celkem upraveno 1 x.
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 26 říj 2011, 20:24

Sice ti neřeknu, jestli tomu je tak i u stahování, ale u aplikace, která je připojena přes wi-fi, se při ztrátě signálu automaticky připojí přes SIM kartu, tedy přes operátora. V tomto případě se mě N96 vůbec nezeptá, i přes to, že to mám nastaveno a při normálním započetí internetového připojení se ptá.
Používejte funkci HLEDAT a dívejte se kolem sebe. Je zbytečné mít zde několikrát jednu a tu samou věc. :)
lesov
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lesov » 26 říj 2011, 23:42

...se při ztrátě signálu automaticky připojí přes SIM kartu

Já tedy nevím ale měl jsem a mám dost aplikací v mobilu, které pracují normálně v off-line režimu nebo s GPS ale vždycky se mě zatím zeptaly na to připojení, včetně např. navigace. :|

Edit 17.11.2011:
Takže je to asi tak, že když jsem připojen pře wi-fi (Opera, Ovi-store, Navigace...), systém se po ztrátě signálu vždy zeptá, jak se připojit.
Pokud stahuji aktualizace a je možnost se připojit na internet, systém vždy využije toto připojení. :roll:
Pak je třeba před aktualizací udělat egee-opatření, jak se pýše víše nebo ňýše! :P
Naposledy upravil(a) lesov dne 17 lis 2011, 12:00, celkem upraveno 1 x.
libca
VIP člen

Příspěvekod libca » 27 říj 2011, 12:59

Ano, ale pokud toto potvrdím, aplikace je připojena přes wi-fi. Najednou se ztratí signál, tak se automaticky přepne na internet od operátora bez optání. Samozřejmě, vyřešil jsem to vymazáním přístupového bodu. Dělá to pouze u některých aplikací.
egee
Zlatý člen
Přístroj: N8 byla, S 4 je

Příspěvekod egee » 27 říj 2011, 14:00

Jen okrajově , pokud si někdo není jistý zda se mu náááhodou při wifi připojení spojení nepřepne na operátora - dělejte to v off -line módu telefonu... A jen pro úplnost dodám jak mám wifi nastavenou já :
http://nokia-n8.o-mobilech.cz/tipy-a-triky/nedari-se-vypnout-wifi-poradime/

Zpět na “Nokia N86 8MP”