(DOCASNE!) FAQ pre FLASH HACK

Vše co se týká certifikace (podepisování) aplikací
Rusnak-COBRA
VIP člen
Přístroj: BB Z10, N950, N9, E7
Kontaktovat uživatele:

(DOCASNE!) FAQ pre FLASH HACK

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 08 zář 2010, 21:12

zakladam temu tu, lebo mam prava v tejto sekcii editovat a mazat prispevky. Davam sem DOOBov navrh FAQu na pripomienkovanie, mozte tu davat navrhy na doplnenie, pripadne upresnit nase definicie.

Verim ze nikto nema nic proti ze som to tu zalozil, FLASH HACK je totiz poslednu dobu moja najhlavnejsia aktivita na forach (kto pozna, ten vie). Po dokonceni FAQu poprosime moderatorov o presun do sekcie SYMBIAN VSOBECNE. dakujem za pochopenie.

Flashing FAQ by doob
Slovníček:

FirmWare - Je prakticky program, který umožňuje telefonu fungovat.
Flash - Přehrání FirmWaru telefonu.
Hack - Zpřístupnění všech "disků" v telefonu, umožní instalovat nepodepsané aplikace a editaci dat pro modding telefonu.
NSU - Nokia Software Updater - Oficiální program od Nokie, přes který se dá přehrát FirmWare telefonu.
OVI Suite - Oficiální program od Nokie pro správu telefonu (nástupce programu Nokia PC Suite)
NAVIFIRM - Program, přes který se dá stáhnout originální FirmWare.
JAF - Program, preš který se dá flashnout telefon jakýmkoliv FirmWarem.
Phoenix - Program, přes který se dá flashnout telefon, ale jen originálním FirmWarem!

Otázky:

1) Dotaz: Po startu JAF se objeví hláška: Error: BOX DRIVER NOT INSTALLED.
Odpověď: Jdi do složky (nejčastěji) "C:\Program files\ODEON\JAF\JAF USB Driver" a všechny soubory v této složce zkopíruj do složky "C:\WINDOWS\system32" a "C:\WINDOWS\system32\drivers"

2) Dotaz: Při flashování skončím s hláškou: Searching for phone...Not found!!!
Odpověď: Nejspíš jsi stiskl tlačítko pro zapnutí telefonu moc dlouze. Stiskni tlačítko jen krátce (vůbec ho nedrž).

3) Dotaz: Při flashování skončím s hláškou: Searching for phone...Not found!!! (a nebylo to tím, že jsem držel tlačítko moc dlouho).
Odpověď: Viz. bod 1.

4) Dotaz: Při flashování skončím s hláškou: Flash files are corupted or missing...
Odpověď: Potřebné soubory pro flash musíš nakopírovat do složky "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-xxx", kde xxx je typ vašeho zařízení (zjistíte pomocí kódu *#0000#).

5) Dotaz: Při flashování skončím s hláškou: Flash files are corupted or missing... (a soubory mám nakopírované ve správné složce).
Odpověď: Zkus stáhnout soubory z jiného zdroje.

6) Dotaz: Při flashování skončím s hláškou: Flash files are corupted or missing... (a soubory mám nakopírované ve správné složce a stáhnul jsem je už vícekrát)
Odpověď: Viz. bod 1.

7) Dotaz: Po flashnutí telefonu se objevila hláška: Phone did´t respond, if the phone is not started yet please wait for the phone to start and connect to usb, then press yes to continue. If phone is not responding press NO.
Odpověď: Stiskněte NO a odpojte telefon z USB portu. Pokud na telefonu svítí nápis LOCAL MODE a verze FW, vytáhněte baterku, zandejte ji zpátky a zkuste telefon zapnout. Pokud se telefon nezapne, flash opakujte.

8) Dotaz: Po flashnutí a zapnutí telefonu to po mě chce, abych potvrdil nějaké instalace, co to je?
Odpověď: Nejspíš sis před flashem nezformátoval kartu v telefonu a máš na ní nějaké instalační soubory, které se automaticky spustily. Stiskni NE, zformátuj si kartu (smaže všechna data!) a pak proveď hard reset telefonu, čímž bude telefon perfektně vyčištěn.

9) Dotaz: Přijdu po flashnutí o záruku na telefon?
Odpověď: Na toto není jednoznačná odpověď, ale pokud si chceš být 100% jistý, že o záruku nepřijdeš, tak raději neflashuj! V případě, že by se objevil s flashnutým telefonem nějaký problém a potřeboval bys ho poslat do servisu, flashni si telefon originálním FW (případně změň ProductCode na původní, který najdeš pod baterkou). Bohužel i pak se může stát, že záruku neuznají...

10) Dotaz: Mám originální FW verze xx.x.xxx a vím, že už je novější, ale NSU i OVI (Nokia) Suite hlásí, že novější není. Co s tím?
Odpověď: Je možné, že pro tvůj ProductCode nový FW ještě nebyl uvolněn. Pokud chceš, změň si ProductCode svého telefonu (nejlépe na EURO3) a zkus vyhledat aktualizaci FW znovu.

11) Dotaz: Mám originální FW verze xx.x.xxx a vím, že už je novější, ale NSU i OVI (Nokia) Suite hlásí, že novější není a to i po změně ProductCode. Co s tím?
Odpověď: V tuto chvíli ti nezbývá nic jiného, než si stáhnout originální FW pomocí NAVIFIRM a flashněte pomocí JAF.

12) Dotaz: Mám FirmWare verzi xx.x.xxx a chci si nahrát starší verzi, je to možné?
Odpověď: Možné to je, ale ne v domácích podmínkách. V případě, že tuto akci chceš provést, obrať se na servis Nokia.

13) Dotaz: Chci si do telefonu dát portovaný FirmWare z jiného telefonu, je to možné?
Odpověď: Ano, možné to je v případě, že portovaný FirmWare je určen pro tvůj telefon a je postaven na FirmWaru, který je stejný (případně novější) než máš ty.

14) Dotaz: Portovaný FirmWare se mi nelíbí, můžu si nahrát zpátky originální FirmWare?
Odpověď: Ano, nejjednodušší je si stáhnout Nokia Software Updater a reinstalovat nalezený FirmWare.

15) Dotaz: Portovaný FirmWare se mi nelíbí, můžu si nahrát jiný neoriginální FirmWare?
Odpověď: Ano, stačí flashnout pomocí JAF. Verze FirmWaru musí být stejná nebo vyšší než máš nyní!

16) Dotaz: Chci si nahrát portovaný FirmWare, ale v programu JAF mi nesvítí zelené kolečko u CNT, co s tím?
Odpověď: Nic, toto je správné chování programu při použité portovaného FirmWare. Mají svítit pouze MCU, PPM a APE Variant.

17) Dotaz: Při flashování portovaného FirmWaru skončím s hláškou: Flash files are corupted or missing...
Odpověď: Viz body 1, 4, 5 a 16
ZBIERAM MOBILY - akekolvek - PRIDAJTE SA
http://facebook.com/MuzeumMobilov

Zpět na “Certifikace aplikací & vytváření certifikátů”