Důvod zrušení vydávání certifikátů ?

Vše co se týká certifikace (podepisování) aplikací
Georghi.Lounge
Člen fóra
Přístroj: N8, N9, Lumia 800
Kontaktovat uživatele:

Důvod zrušení vydávání certifikátů ?

Příspěvekod Georghi.Lounge » 22 črc 2011, 00:10

Opravdu špatná doba. Čekal jsem do poslední chvíle s koupí N8-00 a když už jsem se konečně rozhodl ke koupi a po týdenním používání aplikovat hack, tak se dozvím takovou ošklivou zprávu. Neví někdo nějaké podrobnější informace ? Důvody, proč, kdy, jak ? Hledám už asi 2 hodinky na netu, ale nic kloudného a podrobného jsem nenašel. Proč vlastně? Že by se schylovalo k prodeji Nokií WP7, tak se znemožní hack, či chtějí odkázat mervomocí uživatele na Ovi Store, aby jim vydělával ? Přestávám chápat =( BŮH VYSLYŠ NAŠE PROSBY !!!
Nokia N8 Green+Nokia N9 16GB Black+Nokia Lumia 800 Cyan
Rusnak-COBRA
VIP člen
Přístroj: BB Z10, N950, N9, E7
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod = Získání certifikátu z OPDA + jak na certifikaci

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 22 črc 2011, 00:21

moj clanok o certifikacnej krize na smartmobil.sk Ti povie viac. mozno.
ZBIERAM MOBILY - akekolvek - PRIDAJTE SA
http://facebook.com/MuzeumMobilov
Georghi.Lounge
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Georghi.Lounge » 22 črc 2011, 12:37

Tak jsem si procetl jak tu 1.cast, tak i tu druhou toho tveho clanku. Prvni mi nic nedala, druha me vsak informovala dobre. Nejlepsi ale bylo procitat tu vasi diskuzi na foru N73, ktera byla asi nejvid plodna. Stejne ale ... porad se ptam proc??? Ten duvod proc, totiz asi nikdo nevi ...
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 22 črc 2011, 13:05

duvod je ten ze vse preslo do vlastnictvi nokie (cely symbian) a tak si v tom dela poradek - na vlastnim dvorku.

urcite v tom neni bordel jako u Androidu, kde se na marked dostanou aplikace co poskodi telefon nebo uzivatele.

my jako obycejni uzivatele nemame ani pravo na 17caps certifikat, a uz vubec ne na takovy s neomezenymi UID. Uz predtim byl rozsah UID pro development stejneho rozsahu, byla to jen bezpecnostni nedbalost ze certifikaty meli dovoleno podepsat i dalsi rozsahy. Takze se v tom udelal poradek.

vyvojar co dostane (koupi si!) publisher ID ma pravo vydat certifikat pro 1000 IMEI na TEST telefony, aby otestoval svoji aplikaci a mel odezvu. Tu se tak ale nedelo, certifikaty se rozdavali a netestoval nikdo (dobra, mozna nekdo z Vas OPDA aplikaci i mel). Temi certifikaty se zpravidla podepisovali hlavne aplikace nejak upravene - vetsinou uprava placene aplikace byla jeji crack ;) a tim prisli o certifikat tvurce, tak se museli podepsat timhle. konecne je tomu konec, a ze strany Nokie to vypada jako podporeni vyvojaru - jejich aplikace se uz (ne)budou kras mene.

takze proc? protoze takhle to melo byt od zacatku, kdyby se striktne dodrzovala pravidla a bezpecnostni politika. diky Bohu tomu tak nebylo a my zazily zlate casy Symbianu.
Georghi.Lounge
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Georghi.Lounge » 22 črc 2011, 13:36

Pokusim se srovnat si to v hlave predevsim laicky: Da se to tedy prirovnat k appstore, tedy, ze vsichni nyni budeme sledovat Ovi obchod a logicky lepsi aplikace budou placene?

Avsak mel bych dalsi otazku. Jaka je politika veci, kdyz se Nokia vlastne nyni zameri na WP7? Tim ma Symbian prece postupem casu umrit.
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 22 črc 2011, 13:47

no vse co je OVI postupne (do roka) ztrati nazev OVI, vse bude jen Nokia. Nokia taky podepsala smlouvu a s Accenture o dalsim vyvoji a podpore Symbianu do roku 2016, takze do te doby to bude vice mene nutne udrzet - Accenture je proste outsourcing aktivit a nokia se nemusi dal (temer) o nic starat. Dodela si poradek v platforme a sluzbach a pak se muze klidne dal venovat prechodu na WP7 a jeho vyvoji.

Samozrejme, sledovat ovistore... na to kaslem. stiahnem tam nieco len ak sa mi nechce to hladat inde :) a co sa tyka apps ktore sice nestoja nic, no na ovi nie su a nie su ani signed... flash hack - jedina moznost. kym nevymyslime este nieco. Sam som si svedkom ze som nad tym rozmyslal, hladal riesenia i spolupracu (ako aj dalsi ludia na SM, N73 <tady asi ani ne>). Zatial to neprinieslo ziadne vysledky, a tak len dorobim a dokoncim poriadne a BLBUVZDORNE navody na flash so vsetkym potrebnym, budem to za pomoci Pylera vsetko aktualizovat a dalej rozsirovat.
Georghi.Lounge
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Důvod zrušení vydávání certifikátů ?

Příspěvekod Georghi.Lounge » 22 črc 2011, 16:46

Na to s tim rokem 2016 jsem zapomnel =). Ale tim jsem vlastne myslel to postupne vymreni.

A ze kasles na sledovani OVI, to chapu, ja na to taky kaslal se svou hacklou E71 a 5230. Nicmene jsou tady lidi co radeji nechteji flash hack a chapu je. Sam jsem ted na vazkach jestli pouzit/nepouzit. Asi si to budu muset vyzkouset na nejakem svem starsim MT, kdyby neco. Ale co lidi, co tuto moznost nemaji a s pouzivanim moddu na tom jsou bidne a neznaji zakladni pojmy apod. Cekaji nas rekl bych krusne chvilky a dost mrtvych telefonu =)
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 22 črc 2011, 16:59

flash hack bol viac ako rok JEDINA moznost hacku, kym neprisiel CODeRUS a jeho JustHackIt, vtedy zasa certifikaty nabrali vyznam.

takze az tak sa toho nebojim. navody su dobre, a support skusenych je tiez k dispozicii
Georghi.Lounge
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Georghi.Lounge » 22 črc 2011, 17:07

No jsem na to zvedav. Ceka me ted hodne procitani teorie, navodu, zkusenosti a zpusobu, abych nic nepodelal a porozumnel tomu.

Dekuji ti za ujasneni situace. Myslim, ze nase debata pomuze mnohym uzivatelum Symbianu.
Y1ng
Člen fóra
Přístroj: 701 Silver Light
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Y1ng » 14 pro 2011, 20:18

Jak to vypadá momentálně s certifikátama dnes jsem si koupil nokii 701a potřeboval bych certifikáty.Díky

Zpět na “Certifikace aplikací & vytváření certifikátů”