Co je certifikacia, hack, a preco sa to robi?

Vše co se týká certifikace (podepisování) aplikací
Vocko88
Nováček
Přístroj: 5800
Kontaktovat uživatele:

Co je certifikacia, hack, a preco sa to robi?

Příspěvekod Vocko88 » 02 lis 2009, 00:42

Ahoj, tak mě napadlo, že tu jsou jen rady pro ty, co tomu už nějak víc rozumí. Já jako laik bych rád třeba věděl, PROČ musím certifikovat, co je hack x certifikace, co znamená podepsat cerifikát? Je hack nebezpečný? Prostě věci, vedoucí k pochopení(prosím když už, tak vysvětlujte polopaticky) a tím k vyhnutí se dotazům, které vám jako odborníkům můžou přijít úsměvné či hloupé. ;)
Díky moc...
Rusnak-COBRA
VIP člen
Přístroj: BB Z10, N950, N9, E7
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč certifikovat apod.?

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 02 lis 2009, 11:49

je mi jasne ze par laikom to tu chyba a bolo potrebne to sem doplnit uz skor, ale nejak sa to nestalo, tymto sa ospravedlnujem kazdemu komu to chybalo.

stalo sa uz asi kazdemu ze ked instaloval aplikaciu, vyskocila mu hlaska o nedoveryhodnom certifikaty, alebo ze certifikat stratil platnost a tak podobne (verim ze kompletne a presne hlasky sem dopise SULDA

niekedy stacilo presunut datum o nejaky cas spat (pol roka, rok, niekedy trafit presny mesiac), teraz sa ale tento problem riesi inak.

firmy ktore vydavaju aplikacie maju vseobecny certifikat tvorcu, teda vsetky aplikacie ktore oficialne vydaju (po odskusani) tento certifikat maju a je dovoryhodny - teda sa moze instalovat na vsetky zariadenia.

ak tuto aplikaciu vytvoril len "nejaky rus" alebo proste programator ktory si takyto certifikat nemoze dovolit, tak je aplikacia bez certifikatu. alebo certifikat neplati este vtedy ak povodnu aplikaciu niekto upravi (crackne atd). vtedy telefon odmietne aplikacie nainstalovat.

niekolko cinskych, tureckych a inych stranok ktore pravdepodobne zastupuju nejake fiktivne firmy, a dokazu vydat certifikat pre svoje "testovacie aplikacie" teda certifikat najviac pre 1000 IMEI (*#06#), teda pre testovaciu davku telefonov. ak si u nich o ten certifikat poziadas, daju Ti a stiahnutie certifikat davky v ktorej sa Tvoj IMEI nachadza.

boli pokusy na ipmart (aj u mna doma) tieto certifikaty zhromazdovat a hladat v tychto davkach napriklad novych ziadatelov o certifikat, ale je len mala sanca - u mna doma sa z 3450 certifikatov nasli 4 IMEI novych ziadatelov v uz vydanych davkach. potvrdzujem ze certifikaty fungovali aj im. povodne ziadane pre iny imei.

takto vytvoreny certifikat pomocou programov ako je ExtSis alebo nejake ine signery (sign = podpisat) pridate do aplikacie ktore nejde nainstalovat (samozrejme treba overti ci nema v sebe iny certifikat a ten zmazat) to pridanie cetifikatu teda volame "podpisat vlastnym certifikatom".
teraz by uz aplikacia mala urcite ist nainstalovat.

HACK sa takisto urobi len pomocou aplikacie (HelloOX 2.03) ktoru treba nainstalovat, a kedze je bez certifikatu od "nejakych cinanov" tak ju treba "podpisat" certifikatom.
tato aplikacia nahradi instalacne protokoly v telefone a nikdy viac uz nebude pri instalacii overovat ci dana aplikacia ma certifikat, ci je platny, alebo dokonca je pre niekoho uplne ineho. tato aplikacie ale aj otvori system aby sa dalo pristupovat k systemovym zlozkam, nainstaluje ROM Patcher ktory vlastne vyuziva k otvoreniu systemu aplikovanim patchov. to uz ale vyuziju ludia ktory sa zaobraju upravami mobilu, obycajny uzivatel to takmer nevyuzije.
patche mozu zmenit vyzor domacej obrazovky, zmenu intro tonu, uvodnej animacie, vypnut zvuk spuste fotaku atd, maju rozne funkcie a je ich na desiatky.
dnes uz casto niesu vseobecne, to znamena ze patche s konkretnou funkciou treba hladat pre dany telefon a niekedy dokonca pre danu verziu FW (firmware).

hack teda vobec nieje nebezpecny, povedal by som ze ma viac vyhod ako nevyhod. hackom by sa zaruka nemala stracat, (99% pripadov to v servise nikdy nezistuju) ale aj tak odporucam formatovat mobil predtym ako ho dame do servisu - ci uz v nom hack je alebo nie, nikdy neviete ktoe veci ulozene v telefone zneuzije.

dufam ze to zaciatocnikom pomohlo, ak mate nejake otazky, kludne ich sem smerujte.
ZBIERAM MOBILY - akekolvek - PRIDAJTE SA
http://facebook.com/MuzeumMobilov
Balda

Re: Co je certifikacia, hack, a preco sa to robi?

Příspěvekod Balda » 02 lis 2009, 19:57

parádní článek... Obrázek

Já mám dotázek, hack jsem podstoupil (děkuji Rusnak-COBRA, za pomoc) še dokončeno s úspěchem, nemusím certifikovat a od té doby se mi nestalo, že by mi nějaká aplikace dělala problémy (krom vadných instalací..)
Ale, prý po hacku mají být ve správci soubrů zpřístupněny systémové složky resource, private či co... To se nestalo.

Mě to problém nedělá, tyto adresáře zatím nepotřebuju. Ale nemůže mě to časem omezovat? Třeba když se budu chtít v telefonu vrtat hlouběji? Je hack úplný?

co v C: vidím, jsou adresáře Data, Cache, Predic, xmppui. Nejsem si jistý, zda některý z nich, před hackem k vidění nebyl.

Abych nezapoměl, jde o 5730XM bez aktualizace FW, tudíž 100.48.122 (26.05.09)
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 02 lis 2009, 22:27

systemove zlozky uvidis len ak si v rompatcheri spustis patche ;)
ak teda bude mat zelenu, co by mal mat. ak xces mat pristup do tychto zloziek permanentny, odporucam tieto patche nastavit na automaticke spustenie

jedna sa o open4all atd (neviem teraz presne nazvy, nevidim to :D)
toki
Návštěvník
Přístroj: n97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toki » 04 led 2010, 22:38

omlouvam se ale neměl jsem horši telefon než N 97 je to všechno zbytečně moc složite rači se vratim k iphone;) mnohem lepši;)nevim je to všechno složite a potřebujete ke všemu 1000 0000 věci;)ale diky že jsi to tu dal velmi zajmave taky jsem to potřeboval
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 05 led 2010, 00:09

Stačí cer + key + program k podepsání a pak už si děláš co potřebuješ. Složité Obrázek Sem už starší ročník a nic složitýho na tom nevidím :P A znám lidi těsně před šedesátkou a nemají problém :lol: Halt to možná bude i chtíčem pečených holubů do úst :lol:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Rusnak-COBRA
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rusnak-COBRA » 05 led 2010, 16:56

toki, ak mi das rozumnu cenu tak ju od Teba kupim :lol: alebo vymenim s doplatkom za moju 5800 kde uz mas vsetko spravene
Davek7000
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Davek7000 » 20 led 2010, 19:53

tak tohle bych v životě nedokázal udělat.
playman
Zlatý člen
Přístroj: Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod playman » 20 led 2010, 21:57

myslím, že ano. Vypadá to těžší něž to doopravddy je ;)
Still believe in Nokia - Lumia 925 White
ml@k

Příspěvekod ml@k » 05 pro 2010, 16:20

mne tento hack (HelloOX 2.03) nerobi nic. Ked dam instalaciu tak iba sa nacitaju tie veci a iba prebieha akoze "instalacia" a nic neinstaluje. neviete niekto poradit co s tym? alebo ak existuje aj iny hack, tak rad by som vedel aky to je na n97.

Zpět na “Certifikace aplikací & vytváření certifikátů”