Chyby java aplikací (někdy i .sis)

Starší Symbian v mobilních telefonech Nokia
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Chyby java aplikací (někdy i .sis)

Příspěvekod šulda » 14 črc 2010, 19:36

>>Jen pro telefony s přístupem do systémových složek, tedy pro telefony s hackem<< :twisted:
Občas se stane že vás zazlobí nějaké java, ale i sis aplikace tak aby jste nemuseli kvůli pěti minutám formátovat celý telefon tak trochu poradím. V citaci je jeden z malicherných problémů kvůli kterému lidi formátují celý telefon a přitom u telefonu s hackem stačí v drtivý většině chvilka když ví člověk kam jít a půl hoďky když nevíte, ale snažíte se problém najít. Což si myslím je mnohem menší zlo než trojhmat :mrgreen:
Fugas66 píše:..sekl se mi včera tel. při surfování v "Opeře mini"" ..až jsem musel vyndat baterii. Po znovunaběhnutí mi zmizela z telefonu N97 "Opera mini", když ji zkusím znovu naistalovat tak tel. hlásí zdali chci přeistalovat již naistalovanou veri stejnou verzí, když dám ANO, tak napíše "instalace selhala" (tak že v telefonu jen zmizeli ikony v menu, ale i ve správci aplikací, takže nelze odstranit/odinstalovat), zkoušel jsem restart tel. i vyp/zap a stále stejný problém :roll:
--nevíte co s tím?

Předpokládám že pokud máte hack telefonu používáte i X-plore a JBak Taskmana, dobrý je také pyUninstaler (běží pod Pythonem, není nutný!). Tyto dvě aplikace jsou geniálně jednoduché a opravdu toho hodně umí. V těchto případech zůstane v telefonu kus nějaké aplikace a pak to takto zlobí. Stačí jej najít, smazat a je po problému ;)
Java app jsou uložené v !:private/102033E6/MIDlets odkud můžete vzít i .jar soubor dané nainstalované app a poslat ho někomu např. přes BT nebo si ho někam zkopírovat a později použít k instalaci. Tam také začněte při problému hledat. Pokud se tam něco z problémové app nachází smazat, ale v drtivé většině se problém nachází jinde. Nejčastější místa které většinou odstraní problém jsou: (vše ukazuji na Opeře mini)
!:private\10003a3f\import\apps\NonNative\Resource zde stačí soubory .rsc otevřít pomocí X-plore v Hex prohlížeči (u N97 stačí najet na soubor a stisknout klávesu H u klasické klávesnice číslo 3, ale modelů je mraky a nepamatuji si všechny zkratky, všeobecně - najet na soubor - Menu - Soubor - Hex prohlížeč), soubory .mbm jsou ikonky a měly by jít otevřít v systému (kliknutím) viz screen. Taky v těchto složkách může zůstat ikonka odinstalované app která vám pak v telefonu leze děsně na nervy :lol: Přihodím jednu která leze na nervy mě (není to Opera, ale ta druhá a je samozřejmě v C:), než ale dodělám tenhle post tak už tam nebude :twisted:
GifTailor_0007.gif
GifTailor_0007.gif (311.56 KiB) Zobrazeno 2077 x

C:Private\10282475\E\(tady bude u každého jiné číslo, např. 1443b07f) soubory .reg opět otevřít v Hex prohlížeči viz screen:
GifTailor_0012.gif
GifTailor_0012.gif (387.88 KiB) Zobrazeno 2077 x

Dále může být sajrajt i jinde: (u každého tyto složky být nemusí! nic se tak neděje!)
!:system\install\registry a data\j2me
Můžou se najít i jiná místa, ale to je jen výjimečně a je už na vás jak budete trpělivý při hledání ;) Dál ještě se ještě při různých instalacích může v !:resource objevit soubor o nulové velikosti s názvem ErrRd (velikost písmen může být jiná a nehraje roli! např. errrd atd.) nekompromisně ho pošlete do věčných lovišť smazáním a to samé udělejte se sloužkou (pokud se objeví) !:sys\install s názvem integrityservices. Jsou to škůdci :evil:
A nakonec proč jsem zmiňoval JBak Taskmana a pyUninstaler. JBak ukáže např. UID zbytku pokud ho vidí viz screen. pyUninstaler mnohdy poslouží pokud se nedostanete do Správce aplikací a umí najít zbytky ;)
GifTailor_0013.gif
GifTailor_0013.gif (175.43 KiB) Zobrazeno 2077 x

U telefonu bez hacku pomůže jen formát :mrgreen:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Re: Chyby java aplikací (někdy i .sis)

Příspěvekod šulda » 22 srp 2010, 10:46

Včera to na mě zkusila Opera mini. Nešla spustit a nic nezabralo (restart telefonu, přeinstalace) stále stávkovala. Ve správci aplikací byla tak sem ji odinstaloval přes něj. Použil bych pyUninstaler, ale chtěl sem to zkusit přes SW od Nokie. Po na oko úspěšném odinstalování následovala instalace kdy přišla hláška že už je Opera nainstalována a jestli ji chci přeinstalovat, to už mi bylo jasný že je to fligna a nepůjde to :lol: Po potvrzení přeinstalace "Nelze instalovat" :mrgreen: Navštívil jsem známá místa a čokl byl viz druhý screen prvního postu. Smazáno, nainstalováno, synchronizováno a tradá ;) Ještě před pár lety bych musel formátovat :roll:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™

Zpět na “O Symbianu 3rd a 5th”