Stránka 1 z 1

Po připojení do linuxu připojit nejde

Napsal: 09 říj 2010, 12:18
od centos
Zdravím vespolek, stala se mi nemilá věc s mou novou C5 (ale počítám, že to není dáno typem telefonu) - připojil jsem telefon přes USB v režimu úložiště do svého Ubuntu s tím, že si tam nahraju nějaké mp3. Ty jsem tam zkopíroval a chtěl bezpečně vysunout zařízení, načež mi to vyhodilo nějaký error, bohužel nevím jaký přesně.
Po zkoumání Galerie v mobilu jsem pak jednak nenašel to, co jsem tam nahrál, a jednak se mi všechny fotky a skladby rozmnožily tak, že tam bylo všechno v pěti kopiích. Ručně jsem to smáznul. Od té doby mi postupně dosud funkční skladby přestaly hrát (zůstala funkční jen vyzváněcí melodie, což mi přijde zvláštní). A nemůžu mobil připojit do PC Suite - vůbec ho to nenajde, nebo jako teď po aktualizaci OVI najde, ale nepovolil mi reinstalaci systému, že prý to najednou nebylo připojeno do USB. Následně se fakt odpojil a už jsem ho tam zpátky nedostal. Úložiště fungovalo, ale třeba ty mé původní mp3 jsem tam vůbec neviděl. A do linuxu už to raději strkat nebudu.
Setkal se s tím někdo? Jinak mobil funguje v pohodě.

Re: Po připojení do linuxu připojit nejde

Napsal: 14 říj 2010, 22:50
od decenk
Ahoj nejspíše jsi porušil předčasným odpojením telefonu filesystém na paměťové kartě. Ty pětinásobné kopie by tomu tak odpovídaly. Doporučuji v telefonu zformátovat kartu a pak zkoušet dále. Linuxu se neboj, jen mu musíš nechat čas zapsat všechna data na kartu. On tam posílá data v dávkách a občas se stane, že ukazatel přenosu (teploměr) už dojede do konce, ale data ještě nejsou všechna na místě. Předpokládám, že to formát spraví.

Re: Po připojení do linuxu připojit nejde

Napsal: 21 říj 2010, 17:51
od centos
Díky, tohle zní logicky. Na kartě jsou ale složky vytvořené očividně automaticky, snad se pak obnoví (jestli se k tomu odhodlám :)). Stáhnutí map znova je pak jednoduché, pokud by to tedy fungovalo.

Re: Po připojení do linuxu připojit nejde

Napsal: 29 říj 2010, 17:17
od centos
Nakonec jsem tam strčil jinou kartu a mapy dotáhnul. Vše funguje, jak má. Ještě jednou dík.