Text to speech - jak rozchodit čtení zpráv v českém jazyce

Starší Symbian v mobilních telefonech Nokia
stm01
Nováček
Přístroj: SGS2
Kontaktovat uživatele:

Text to speech - jak rozchodit čtení zpráv v českém jazyce

Příspěvekod stm01 » 31 črc 2011, 21:11

Zdravím.
Hledal jsem toto na foru,abych neduplikoval téma,ale na nic jsem nenarazil.Pokud však zde něco takového je,tak dejte vědět a já nebo admin můj příspěvek zrušíme. ;)
Návod jsem převzal z internetu a osobně se ho chystám odzkoušet zítra na Nokii E72,kterou jsem dal manželce.Neručím za funkčnost,ale dám vědět jak jsem dopadl s E72,jelikož tento telefon zrovna není v nabídce podporovaných zařízení.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Tento návod byl vytvořen pro telefon Nokia E51, ale bude funkční i pro mobilní telefony kompatibilní Nokia Series 60 (např. Nokia E50, E51, E61i, E65, E90 Communicator, N75, N78, N81, N96, 5500 Sport, 5700 XpressMusic, 6110 Navigator, 6120 classic, 6121 classic, 6210 Navigator, 6220 classic, a 6290.)________________________________________________________________________________________________________________________________
1.Nejprve je nutné stáhnout a nainstalovat jakýkoliv cizí jazyk do svého telefonu !! My zvolíme Polštinu.
V menu telefonu zvolíte „Stáhnout -> Others -> Speech“ a vyberete například jazyk Polštinu (Marta-Polish) a nainstalujete jazyk i hlas.
Druhá možnost je si jazyk stáhnout ze stránek Nokia Tex-To-Speech (http://europe.nokia.com/A4286225) a stejně jako v předchozím případě je nutné nainstalovat oba dva soubory.
2.Stáhnout soubory TTS_Czech.SIS(http://www.mhe.cz/downloads/TTS_Czech.SIS) a TTS_Zdena-Czech.SIS(http://www.mhe.cz/downloads/TTS_Zdena-Czech.SIS).
3.Nainstalovat soubory z předchozího bodu (TTS_Czech.SIS, TTS_Zdena-Czech.SIS) do telefonu.
4.V menu tel. přejděte do „Nástroje“ a vyberte „Mluvení
5.Nyní je potřeba vybrat cizí jazyk, který jste si nainstalovali. Tedy místo Angličtiny zvolíte např. Polštinu.
6.Nastavite hlasitost na nejvyšší úroveň a rychlost tak asi na střed. Po následujících krocích už nepůjde změnit hlasitost i rychlost.
7.Ve Správci aplikací (Menu – Instalace – Správce aplikací) smazat oba soubory cizího jazyka (z bodu 1.)
8.Restartovat telefon (Vypnout a zapnout tel.)
9.Nyní byste měli mít funkční čtení SMS, MMS a emailů v českém ženském jazyce (u neotevřené zprávy: Volby – Poslouchat)
10.Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu vrátit zpět Váš původní jazyk je potřeba odinstalovat ve Spr. aplikací oba dva soubory pro češtinu (Čeština, Zdena – Čeština) a poté restartovat telefon.
;)
stm01
Nováček
Přístroj: SGS2
Kontaktovat uživatele:

Re: Text to speech - jak rozchodit čtení zpráv v českém jazyce

Příspěvekod stm01 » 01 srp 2011, 23:57

Takže píši své poznatky. :!:
U Nokie E72 stačí stáhnout ty dvě aplikace a nainstalovat.V MENU/APLIKACE/HLASOVÉ SLUŽBY stisknete VOLBY/NASTAVENÍ ŘEČI/JAZYKY -vyberte ČEŠTINU.Není potřeba žádné předběžné instalace jiných jayzků a poté jejich mazání. :!: V nastavení aplikace si potom nastavte vše k obrazu svému.Nyní kromě "počeštěnějšího"lepšího vyslovování volajícího telefon i slušně oznamuje odesílatele SMS(možná i emaily a MMS).Jen je trochu zarážející kvalita této služby.Ať je nastavena angličtina či čeština tak kvalita hlas.výstupu je stejně spíše "špatná" narozdíl od hlas.výstupů jiných aplikací u jiných systémů. ;)
polas
VIP člen
Přístroj: Nokia 3.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod polas » 02 srp 2011, 14:48

Děkuji za návod; přesunuto do správné sekce a označeno jako důležité.
M.
MrBoldik
Návštěvník
Přístroj: E66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MrBoldik » 02 srp 2011, 17:08

Dobrý den mohu se zeptt jestli má někdo zkušenosti s nakopírování souborů i nokie e66?

Zpět na “O Symbianu 3rd a 5th”