Navigace Nokia na N79

Starší Symbian v mobilních telefonech Nokia
Matous_KH
Návštěvník
Přístroj: Nokia N79, 3110c
Kontaktovat uživatele:

Navigace Nokia na N79

Příspěvekod Matous_KH » 05 lis 2015, 00:40

Ahoj, mám Nokia N79 poslední firm a mapy od Nokie v3.01.
Problém je, že když pustím navigaci, načte se trasa tak aplikace okamžitě spadne.
Mám již druhou N79, u tý první mi fungovala předešlá verze navigace v pohodě (instalováno od výroby, nevím přesnou verzi ale tuším 2).
Časem jsem nainstaloval novější verzi a od tý doby jsem měl tehle problém. Jelikož mi tel. umřel tak jsem si nedávno koupil staronovou N79 (opravdu jak nová:)), ale v tel. je poslední firm a stejně tak poslední verze map, nejspíš teda od výroby jelikož tel. bude o pár měsíců asi novější...Problém ale uplně stejnej, funguje krásně ale jak zapnu navigaci tak okamžitě po načtení trasy při cestě autem navigace spadne (aplikace se vypne, při cestě pěšky funguje normálně).A to i když na pozadí neběží nic jinýho.Někdo stejnej problém, nebo nějáký řešení? Asi by to fungovalo s předešlou, i když horší verzí navigace, to tam ale asi už nedostanu..
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Navigace Nokia na N79

Příspěvekod Adalbert72 » 05 lis 2015, 23:12

Zásadní otázka: jakou tam máš verzi navigace - pokud neoficiální 3.03, tak pro přeinstalaci starší verzí jsem ji tehdy musel ručně soubor po souboru z C:\private odebrat, protože neměla odinstalátor. Seznam souborů lze poskytnout (pro odstranění je hack podmínkou). Navíc při navigování velmi nepříjemně blikala (HW to neutáhl), což byl nejspíš důvod, proč Nokia upustila od nových verzí pro téměř všechny starší telefony (E71 a E66 byly výjimky, kterými to skončilo).

N79 měla oficiálně nárok na bohužel pouze na placenou v. 3.01, která má staré mapy (kontroloval jsem před časem možný update pro N82 a nic už tam nebylo). Tato verze samozřejmě chtěla po chvíli navigování zaplatit; "padání" navigace a její žádost o vstup do Store nebyla chyba SW, jak se často domnívali poněkud neinformovaní uživatelé (a ještě obviňovali Nokii z podvodu), ale vlastnost starého konceptu navigování.

Update map 2015 byl pravděpodobně pouze pro S^3 přístroje (808, N8, E7 ad.) Samozřejmě, starou navigaci lze i tak dosti omezeně použít. Ovšem za těchto podmínek: pro N79 stále existuje neoficiální odemčená verze 3.01 FP2 (hack přístroje podmínkou). Budeš-li chtít, lze ji poskytnout. Po instalaci se doporučuje smazat složku !\Cities, a nahrát via PC znovu mapy.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked

Zpět na “O Symbianu 3rd a 5th”