Zjištění zapomenutého bezpečnostního kódu

Starší Symbian v mobilních telefonech Nokia
laban
Stříbrný člen
Přístroj: N8 D@rkGrey
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění zapomenutého bezpečnostního kódu

Příspěvekod laban » 03 pro 2009, 11:02

Tak to zkus a uvidis ..... :idea:
drfuji
Návštěvník
Přístroj: Nokia 5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod drfuji » 16 pro 2009, 09:20

Měl jsem úplně stejný problém.Udělal jsem trvdý reset zadal původní kód 12345 a pak si to umenil na svůj.Šlape to v pohodě. Nokia 5800:
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 16 pro 2009, 09:54

Už sem tohle zkoušel na několika telefonech a ani u jednoho nikdy nepomohl ani trojhmat a ani aktualizace FW. Kód vždy zůstal stejný. Zdá se mi to i logické. Změní se prý až při aktualizaci přes Phoenix. Pokud se kód zadá několikrát špatně tak telefon pak určitou dobu nevezme ani správný, prostě se blokne.
drfuji: Měl si opravdu změněný ten kód nebo ti ho telefon odmítal po nějaké akci :?: Ono to že jsi měl stejný problém je široký pojem :idea:
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
prikryloso
Člen fóra
Přístroj: N97 mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prikryloso » 25 říj 2010, 10:54

Ahoj,
nerad oživuji staré téma, ale stalo se mi něco podobného, včera jsem udělal flash, potom trojhmat. Vždy se mě to ptalo na zamykací kód a ten jsem vždy dával "0000", telefon mi ho vždy vzal v pohodě.
Teď jsem potřeboval udělat ještě jednou trojhmat a ptalo se mě to na zamykací kód a "0000" nefunguje :-(
Vzhledem k tomu, že tu už někdo reagoval, že u N97 už tento návod nefunguje, nevíte někdo jak z toho ven?
Je vůbec standardní, že telefon při trojhmatu vyžaduje zamykací kód?

Díky moc za každou radu

EDIT: Tak už se mi to podařilo, z nějakého důvodu se zamykací kód při flashi nebo při hardresetu změnil na 12345. Vím, že tady spousta lidí píše, že to tak není, ale věřte nebo nevěřte, já jsem měl původně nastavené 0000, nikdy jsem to neměnil a teď to mám jinak. Teď jsem to zase změnil na 0000 a uvidím, co s tím udělá další hardreset, pak se ozvu
EDIT 2: Takže potvrzeno, moje N97 mini po hardresetu změní zamykací kód na 12345. Teď jsem provedl hardreset, při něm jsem ještě musel zadat kód 0000 (na který jsem to předtím měnil z 12345) ale po resetu už mám zase 12345
N97 mini, CFW 5.5 by FeReT VIP ;-)
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 25 říj 2010, 17:04

Určitě jsi dělal flash přes Phoenix a jak píšu v postu nad tvým tak.... :idea: Tedy ještě jednou. Při flash přes Phoenix se zamykací kód, pokud je nastaven jinak, změní zpět na nastavený z výroby, který je 12345. Jedna záhada vyřešena :mrgreen: Teď k trojhmatu. Nepíšeš v jaké fázi to po tobě chce kód a co máš nastaveno v zabezpečení :?: :idea: :roll: Zdá se mi že v tom s těma formátama drobet plaveš a děláš chaos.
Musí se jen umřít.
prikryloso
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prikryloso » 26 říj 2010, 07:35

Flashoval jsem FeReTův CFW přes JAF, takže Phoenix s tím nemá nic společného ani jsem o něm v tomto tématu nepsal.
Jinak zamykací kód to po mě chce ve chvíli, kdy vyťukám #*7370#, takže to Ty určitě budeš vědět o jaký formát se jedná, já myslel, že to je formát telefonu, ale jsem lama, tak to nevím jistě.
No a když provedu tu věc s kódem nahoře, tak se mi telefon restartuje, všechno vymaže a změní mi zamykací kód z jakéhokoliv na 12345.
Sorry, že v tom dělám zmatek :-)
šulda
Zlatý člen

Příspěvekod šulda » 26 říj 2010, 16:06

Píšeš trojhmat ale děláš formát kódem :roll: Co je trojhmat a jak se dělá najdeš jak na fóru tak na širém netu, nenazívej něco nějak když to nevíš a piš radši detail jak to děláš :idea: Ano o Phoenixu jsi psal jinde, že to není tady a že jsi dával Feretův CFW přece není podstatné :idea: , a dalo se s toho pochopit že jsi provedl flash přes něj (a co jsi psal tak si něco Phoenixem prožďuchoval takže asi není na místě "Phoenix s tím nemá nic společného") čemu napovídá i změna zamykacího kódu na originál. Promiň ale zatím mi to celý přijde hodně zamotaný a asi nemá cenu to řešit :mrgreen: Myslím že nemáš jiný telefon než ostatní, jen podle mě děláš něco jinak a možná to i špatně popisuješ, ale i já se můžu mýlit ;)
Musí se jen umřít.
prikryloso
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prikryloso » 26 říj 2010, 16:31

No nemá cenu to řešit, protože Ty máš svou pravdu a na slovíčkách a zkušenostech mě samozřejmě dostaneš, protože já si pojmy a dojmy pletu o tom vím.
Každopádně Phoenix s tím podle mě nic společného nemá, protože jsem ho zapnul jen jednou a to abych zkusil, jestli mi najde telefon připojený přes USB.
Taky píšeš, ať nepoužívám pojmy a raději popisuju, když napíšu, že jsem flashoval FeReTův CFW tak to zase důležité není a vytýkáš mi to.

Souhlasím s Tebou, že jiný telefon nemám a dělám asi něco blbě, takže to fakt nemá cenu :-)
jartoo
Návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jartoo » 13 bře 2011, 15:22

nevite jak to je s e, vytvori se tam soubor? chapu dobre, ze jsem v prde*i, kdyz mi mobil zada zamykaci kod - kterejsamo nevim:(... nss nerozpozna, nemuzu dat pc suite mod, protoze jediny co muzu udelat - zapnout mobil a mam moznost ten kod zkouset...je nejaky reseni, jak rict pocitaci,a tomu nss, ze ma mobil na drate ?? nebo uz mi zbyva jen servis?

---celodenni snaha, a je to, urob si sam. doporucuju, JAF, sice total reset ale lepsi nez kvuli heslu nepouzivat mobil vubec
ropman
Návštěvník
Přístroj: N5800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ropman » 19 zář 2011, 03:43

zdravím,
moje N5800 mi nebere zamykací kód, chtěl jsem použít postup s Nemesis Service Suite, dokonce se mi i poprvé vygeneroval .pm soubor, ale ani jeden z programů BB5 ani Nokiaunlocker mi kód z toho souboru nezobrazí, BB5 jen hromadu nesmyslů: Íĺâîçěîćíî îďđĺäĺëčňü . Chtěl jsem to zkusit ještě podruhé, ale to už Nemesis hlásí pořád Error.

Výše v diskuzi někteří píšou že na N5800 to nefunguje - co přesně ? Vygenerování .pm souboru nebo už krok předtím - načtení telefonu ?

Co může být špatně na tom vygenerovaném souboru ? Byl by někdo z Vás ochoten ho načíst u sebe, jestli se mu kód nezobrazí správně ?
Díky.

Zpět na “O Symbianu 3rd a 5th”