Zesílení GPS signálu - Návod

Starší Symbian v mobilních telefonech Nokia
Evidence
Zlatý člen
Přístroj: iPhone 5S
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesílení GPS signálu - Návod

Příspěvekod Evidence » 01 čer 2010, 17:26

Milý expertik007 děkujeme za vyjádření tvého názoru, bohužel, to co jsi napsal nám nic nepřineslo, akorát jsi ukázal že jsi neslušný a očividně hloupý. Doufám že nebudeš nadále pokračovat ve svých příspěvcích stejným způsobem. Nokia vyrábí telefony, ne GPS navigace, proto nemusí být důvod aby dělala GPS moduly stejně kvalitní jako navigace. Každý tu sám jedná na vlastní riziko.
myNokia.cz - můj svět, moje Nokia
Xardas
Bronzový člen
Přístroj: N97 white CFW v5.1F
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Xardas » 21 čer 2010, 21:29

zítra bych se do této úpravy rád pustil, ale trošku mě zaráží bod č. 2:

" Vemte si například sponku do vlasů nebo něco podobného a s pomocí ředidla opatrně sedřete vrstvu lepidla a fólie na konci antény, aby byl vidět měděný konec."

omluvte mou neznalost, ale nepoškodí se tím tak trochu ta "anténa" GPS? ředidlo je sviňa a ikdyž ho bude jenom trošičku... mírně se té úpravy bojím, ale s využitím GPS jsem u telefonu počítal a bohužel ona se mnou moc spolehlivě nespolupracuje :( ...
holi-cz
Zlatý člen
Přístroj: C6-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holi-cz » 21 čer 2010, 22:39

Koukal jsem a u 5800 jsem anténku ani nenašel.. naštěstí .. určitě bych se do toho pak pustil a to nechci :D .. Ale já vám tak závidím co to máte za přístroje... Nikomu nevrže bez AGPS do 10 sec .... Mně telefon vrže jak ... na cca 45 min ... jsem ho položil na střechu garáže pak sem sním cca 5-10 min lítal mával aby se líp chytil a ono --- NIC ... neporadil by ste mi někdo jak bez zásahy do přístroje (takto) ještě zvednout signál ...
(satelitů chytnu třeba 6 a jsou plný, ale žádný nezmodrá aby se to dalo použít...) co já to mám za přístroj ... :roll: --- zas*aná šedivka.. :(
Xardas
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Xardas » 21 čer 2010, 22:41

hmm já jsem pár dní po koupi chytal signál s integrovanou GPS celkem v pohodě, ale pak najednou nic (telefon mi nespadl ani se nic HW nestalo, jen flashe CFW, ale na ty to svádět nemůžu) a od té doby nechytnu signál ani za hodinu.. takže musím podstoupit toto, jelikož GPS v mobilu potřebuju.. co se dá dělat :(
holi-cz
Zlatý člen
Přístroj: C6-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holi-cz » 21 čer 2010, 22:51

Je vidět, že nejsem sám. Ale já se do toho nepustím ani papír rovně neustříhnu..já bych anténku přetrhl..
Xardas
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Xardas » 26 čer 2010, 22:22

mám technický problém..
nesehnal jsem měděnej drát (běhal jsem po celý městě, ani nikdo ze známých nic tak tenkýho měděnýho nemá), takže jsem koupil nějakýho železnýho šmejda pozinkovanýho nebo co to je... kde můžu ten měděnej zmetek sehnat? vyrvat z něčeho? jinou možnost nevidím :D
všechno jsem provedl správně, drát přilepil izolačkou a hle! na volném prostranství, polojasno, NDrive mi najde po 2 minutách hledání 2 satelity, Sygic 4 ale žádnej fix.. tak jestli jsem si nerozvrtal telefon zbytečně.. :(

EDIT: takže ani měď nepomohla, pořád telefon nechytne dost satelitů, resp. je nefixne.. tím pádem mám teď rozdrbanej telefon za 11 tisíc a GPS pořád (ne)funguje.. :(
Naposledy upravil(a) Xardas dne 28 čer 2010, 09:39, celkem upraveno 1 x.
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 27 čer 2010, 09:28

Xardas
No ty jsi docela dobrodruh, pokud se poustis do takove "prase..ny".Pokud ostatnim funguje chyceni signalu bez vetsich potizi, pak je zrejme, ze je problem nekde ve tvem telefonu a to se da resit na zaruku.Ted ovsem se s tim muzes nechat akorat "vyfotit".Nezlob se, ale kazdy kdo se takhle chova k telefonu si nezaslouzi aby ho vubec mel.Pak je tezke ti tu radit a pomahat, kdyz si sam telefon takhle nicis. :roll:
Alespon pokud bys byl trochu technicky zdatny, tak by sis takovou vec jiste rozmyslel, ale uz podle toho, ze si nebyl schopny sehnat kousek medeneho dratku usuzuju, ze se v takovych vecech moc nevyznas a pres to se do toho poustis. :o
SAMSUNG Galaxy S4
Xardas
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Xardas » 27 čer 2010, 16:16

já mám jen špatnou zkušenost se servisem (vím, že servis Siemense a SE se nedá srovnat s Nokiáckým, ale už to mám v hlavě zafixovaný), takže tuhle variantu jsem tak nějak předem zavrhnul...
antitalent nejsem, MacGyver sice taky ne, ale tohle jsem zvládnul ;) jen jsem asi málo "odhalil" měděný konec antény, nebo mám jen špatný drát... to víš, když bydlíš v malém městě a v železářství nikdo ani netuší, kde by se dal takový drátek sehnat, tak to je potom těžko..
a já jsem s GPS na N97 počítal (jinak jsem si mohl rovnou koupit kalkulačku) a když prostě nejde, tak to musím vyřešit HW úpravou.. (prosím, nepište mi sem moudra jako "a co A-GPS chytráku?"...)
renek
Zlatý člen
Přístroj: GALAXY S4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod renek » 27 čer 2010, 17:12

Ja taky nejsem MacGyver, ale podobnym vecem bych se vyhnul, jelikoz jak pises, tak je to telefon za cca 11 000,- a tak podobny experiment muze mit nedozirne nasledky az ti nezbyde nic jineho nez jiz do servisu a tam ti pak ukazou Obrázek
SAMSUNG Galaxy S4
egee
Zlatý člen
Přístroj: N8 byla, S 4 je

Příspěvekod egee » 27 čer 2010, 17:14

Xardas
pobavil si mě - kde sehnat drátek ?? - co třeba z kousku koaxiálního kabelu ( je tam jak střed tak stínění z měděných drátků ) nebo kus obyčejné i síťové dvojlinky ? To snad se dá najít bez ohledu kde bydlíš .Foto je ilustrační jen .
Přílohy
27062010001.jpg
27062010001.jpg (21.03 KiB) Zobrazeno 1678 x

Zpět na “O Symbianu 3rd a 5th”