Diskuze o základech programování

Vlastní aplikace a widgety našich uživatelů a návody k jejich tvorbě
SnyX
Člen fóra
Přístroj: Nokia 5800
Kontaktovat uživatele:

Diskuze o základech programování

Příspěvekod SnyX » 29 črc 2011, 00:49

Muzete mi prosim rict kde delam chybu? Chci se naucit Python toto je na druhe strane http://programujte.com/clanek/2005050901-python-1-lekce/
(navrchu je jak to mam ja, pod tim jak to ma byt). - obrazek nize.

Mel bych jeste jednu otazku, pokrocil nejak vyvoj Pythonu dopredu nebo co? Na druhe strane (jak jsem uz poslal link) se v pythonu po napsani 7/2 ma odpovedet 2, a v poznamce pod tim je to napsane jeste ze python se zbytky nezajima, me to ale odpovi 2,33333 - neni to spatne?

Diky.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
mmage
Člen fóra
Přístroj: 5530 XM
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky a odpovedi

Příspěvekod mmage » 29 črc 2011, 08:37

Nejspíše máte verzi 3.2.1, ve které došlo k nějakým změnám (oproti 2.7.2). Tento tutoriál je skvělý, ale udělaný pro dvojkovou verzi. V trojkové je třeba u printu dávat to, co chcete vytisknout do závorek. Takže by to mělo vypadat nějak takhle :

Kód: Vybrat vše

for x in 1, 2, 3, 4, 5:
    print (x, x * x)

Jinak ano jak píši výše Python od doby napsání tutoriálu pokročil na trojkovou verzi. Něco o změnách mezi těmi dvěmi verzemi jsem našel tady http://www.root.cz/clanky/novinky-v-jazyce-python-3-0/ a tady http://www.root.cz/clanky/dalsi-novinky-v-jazyce-python-3-0/. (Pokud by vadilo, že poukazuji na jiné stránky, klidně mi odkazy smažte)
SnyX
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SnyX » 29 črc 2011, 11:19

Dekuji, stahnul jsem 2.7 zatim.

Mam jeste jednu otazku:

Idle (python GUI) a Python (command line), 2 ikony k spousteni, normalne se ucim prikazy a podobne v command line, ale ted jsem dosel k lekci kde chteji abych program ulozil, cili musim pouzit IDLE (python GUI), ze?
Kdyz ho ale pouziju, dam new window, tak mi to na zacatku radku nepise ty 3 sipky, musim je tam tedy vzdy dopisovat, nebo je to nekde v nastaveni? Nemuzu na to prijit, pokud dopisovat dejte mi na ne prosim klavesovou zkratku.

Dekuji.
mmage
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mmage » 29 črc 2011, 11:51

Já osobně používám jenom IDLE (command line je hlavně na grafiku myslím).
Pokud otevřete IDLE a nedáte New Window, tak se vám otevře v podstatě to samé, jako je command line (až na jinou grafiku).
Ty 3 šipky (>>>) tomu se říká prompt a ty vyzývají uživatele, aby "něco" napsal.
Pokud otevřete New Window, tak se vám otevře prázdná stránka, do které budete moci zapisovat kod programu, aniž by se vám hned spustil.
IDLE (ne New Window) vám hned vrátí odpověď. Zkuste napsat print 5 v IDLE bez New Window a v IDLE v New Window.
V novém okně se vám kod hned nespustí. Spustí se až kliknete na Run --> Run Module
Takže odpověď na vaši otázku : Ne nemusí, ani nemají se tam dopisovat.
Nevím jestli jsem to napsal srozumitelně a správně (také jsem začátečník). Kdyžtak mne opravte. :D
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 29 črc 2011, 12:50

kluci vykašlete se na ten Python, nemá to žádnou velkou budoucnost, dělejte widgety
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
mmage
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mmage » 29 črc 2011, 13:20

Ano je pravda, že pokud chceš dělat aplikace do mobilu, widgety jsou lepší.... HTML se naučí troufnu si říct úplně každý CSS je ještě jednodušší (to ani tolik nepotřebuješ) ale JavaScript je problém (nebo alespoň mně vůbec nejde).
Nechci tě od toho Pythonu odrazovat já ho stále používám, ale pouze na aplikace na PC.
Mimochodem do widgetu nejde asi vložit php že?
SnyX
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SnyX » 29 črc 2011, 16:23

Diky opet, tohle jsem vubec nevedel :-)
___

Mozna bych ten widget skusil nez se pustim poradne do Pythonu aby se mi to pak nemichalo, abych zjistil co mi vice sedi. Jake programy musim pro tvoreni widgetu stahnout? A jaky jazyk se pouziva? Dekuji.
mmage
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mmage » 29 črc 2011, 16:32

Já osobně používám toto : http://www.developer.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/e22963ec-3d9e-43f2-a220-3ef4c4092cc7/Nokia_Web_Tools.html ale stahovat to nemusíte (stačí poznámkový blok a winzip)
Je to program, který je přímo stvořený pro psaní widgetů. Chvíli sice trvá, než se v něm zorientujete, ale potom budeš velice rád, že ho máš.
Widgety se píší v HTML (základ), CSS (hlavně grafika) a JavaScript (dynamika)
Oproti Pythonu mají dle mého názoru widgety 2 výhody : grafiku (o hodně lepší) a hlavně pokud chceš, aby uživatel mohl používat aplikaci napsanou v Pythonu, bude muset mít také nainstalovaný Python (je to podobné jako s QT). Zato HTML, CSS i JavaScriptové knihovny jsou v mobilu od začátku nainstalované.
SnyX
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SnyX » 29 črc 2011, 18:22

Diky to by byl program, a znas neco kde se nejake zaklady naucim? Neco jak jsem se ucil python zde http://programujte.com/clanek/2005050601-python-0-lekce/

Treba se naucit CSS, java i HTML ze? kazde predpokladam uplne jiny jazyk :-)
mmage
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mmage » 29 črc 2011, 19:03

No já se to učil z knížek, ale alespoň o jedné webové stránce také vím.
Základy od všeho třeho najdeš třeba tady http://www.jakpsatweb.cz/.
Jenom abych tě upozornil na dost častý omyl mezi Javou a JavaScriptem je hodně velký rozdíl. JavaScript se používá u webových stránek Java je normální programovací jazyk (alespoň myslím). JavaScript se dříve jmenoval LiveScript, ale jeho majitel ho přejmenoval, aby si ho lidé pletli s Javou.
Jinak řekl bych že CSS budeš ze začátku používat minimálně. HTML zvládne úplně každý. Ten JavaScript nevím, buď mi zkrátka nejde, nebo jsem si koupil špatnou knihu o něm... :D Takže nevím jak pujde tobě.
Ještě se zkusím kouknout po nějakých tutoriálech. (na programujte nějaké jsou v podsekci webdesign, ale připadají mi staré)
Mimochodem na čisté HTML je úžasný program. Našel jsem ho na http://editor.2b.cz/ je česky a má hodně vychytávek.

S HTML bych ti klidně i pomohl ikdyž jsem se ho také začal učit nedávno.

Zpět na “Vývoj mobilních aplikací”