Nokia X2 Dual Sim (RM-1013)

O přístrojích Nokia X s Androidem
CZJKP1
Člen fóra
Přístroj: n8
Kontaktovat uživatele:

Nokia X2 Dual Sim (RM-1013)

Příspěvekod CZJKP1 » 02 říj 2014, 12:35

Zdravím...

Všude se před prázdninama psalo o tom, jak se začne v červenci prodávat, potom se na serveru mobilnet objevil článek, že se v ČR prodávat nebude a na všech ostatních serverech zmínky utichly :lol: ...

Hrozně po ní pasu, a proto se ptám, jaká je šance, že když si jí koupím v zahraničí, tak bude mít češtinu? Odpověděl bych si sám, ale našel jsem toto video, kde je zjevně v seznamu čeština, a tak jsem přesvědčený že existuje i česká ROMka https://www.youtube.com/watch?v=kF3nfAxF00w

Je tu na foru někdo, kdo si jí v zahraničí koupil a může potvrdit, případně vyvrátit?

Šáhl bych po XL ale má poměrně málo ramky, a bojím se, že se bude sekat. Mám 512MB ram u telefonu, který jsem kupoval v roce 2012, u telefonu z roku 2014 bych čekal trochu víc než 768MB :roll:

Chci si udělat radost, a byl by to poslední telefon, který si pravděpodobně od Nokia koupím, neboť N8 dosluhuje a o telefon s Windowsem nemám zájem.

Díky předem za odpovědi Jirka
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia X2 Dual Sim (RM-1013)

Příspěvekod Administrator » 02 říj 2014, 15:49

Jak to bude s prodejem X2 nikdo neví, byla to mrtvá větev od počátku. Je však zajímavé, že nechceš WP, ale v podstatě totožnou Nokia X ano? Viděl jsi někdy rozdíl mezi Lumia 630 a Nokia XL? Za stejnou cenu jsou to dva naprosto rozdílné telefony.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
CZJKP1
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 16 říj 2014, 00:06

Zdravím.
Nejde mi o samotný způsob ovládání, ale o jádro systému jako takové...

Vidím to tak, že jedině Android má budoucnost, už jen podle podpory, rozšířenosti...

Podívej se, v čem vlastně WP je? V 99 procentech nokii, a v pár HTC a prestigii, a v nějakých tabletech, víc mi nenapadá. Všechen zbytek běží na Androidu, ať je to Samsung, Sony, Motorola, LG, Xiaomi, Huiawei, Lenovo, Prestigio, ZTE, všechen zbytek HTC. Zrovnatak Apple, to je u mě stejná blbost, předražená a navíc neumí nic, ještě nedomyšlená, ani jsem nedokázal pomoct sousedce s ipadem, někdo udělal někde chybu při registraci jejího accountu, že v položce icloud měla chybně email a všude jinde v pořádku. Nešlo z toho ven, heslo na provedeni změny to nevzalo, když ten účet byl neexistující, zaslat znovu to nenabídlo, takže nemělo cenu zkusit registrovat tu emailovku. Na prodejně jí to omylem zablokovali uplně, a dali ji jen telefon kam si ma zavolat aby ji poradili, z čehož byla neštastná, je už to starší člověk...Nakonec se ale oklepala a volala tam, jen zatim nevim jak to dopadlo...

U androidu můžu připojit DVB-T klíčenku, a za pomocí SDR Touch ovládat, používám jako jednoduchý spektrák když nastavuji někde anténu na DVB-T. Navíc mohu poslouchat CB, PMR, piloty, radioamatéry apod... Divil bych se, kdyby existoval SW pro tu klíčenku na WP..
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 17 říj 2014, 13:06

Je to začarovaný kruh, pokud k tomu budeme přistupovat tímto směrem, pak zůstane jen Google. A to by nepřineslo jen výhody, ale brzo hlavně nevýhody.
Nejslabší hráč to má na trhu vždycky složité.
Co všechno bude WP podporovat uvidíme ve Windows 10, protože bude vycházet z tabletu, pak by mělo jít připojit vše co do PC.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
CZJKP1
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 21 říj 2014, 19:33

To znamená, že na těch tabletech půjdou nainstalovat stejné programy, které běží ve Windows v počítači? Teda to se i zároveň ptám, protože sem si všiml, že některé tablety mají Windows 8, ale nevím, jestli je to mobilní Windows nebo stejný jako mám na PC.
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 23 říj 2014, 01:03

u Windows 10 začátkem 2015 dojde ke sjednocení prostředí i aplikací.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
CZJKP1
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CZJKP1 » 24 říj 2014, 21:36

Aha. To tedy znamená, že i programy třetích stran, které dnes používám ve Windows by měly po roce 2015 fungovat i na mobilních zařízeních se systémem Windows (Tabletech)?
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 31 říj 2014, 20:10

tak to je zpravidla už teď, aplikace pro W7 běžně fungují na tabletech s W8, které mají plnou verzi. Aplikce nepodporuje jen Windows 8 RT a těch je menšina (skoro žádné)
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia

Zpět na “Mobily Nokia X s Androidem”