Lumia 640 - problém s kamerou

Lumia 950, 950XL a 550
Medvěd
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2017, 15:27
Přístroj: Lumia 640 Dual SIM
Kontaktovat uživatele:

Lumia 640 - problém s kamerou

Příspěvekod Medvěd » 08 říj 2017, 15:55

Mám cca rok a půl Lumii 640 Dual SIM, po půl roce upgrade z WP8.1 na WP10 a vše bez problémů. Nyní asi měsíc mám problémy s fotografováním. Při fotografování se po vyfocení sedmi fotografií (bez ohledu na to, zda najednou, nebo s přestávkami) objeví nápis "ukládá se" a fotoaparát je nefunkční. Tento stav se sám neukončí, trvá i několik dní, jediná možnost je restartovat telefon. Vypnutí a zapnutí fotoaparátu nepomáhá. Zároveň se mi fotografie ukládají jen v rozlišení 1280x720 a v názvu jsou označeny příponou ".jpg.thumb" místo klasického ".jpg". V nastavení fotoaparátu mám nastavenou velikost snímku 6MP a volba je šedá a nejde nijak změnit. Mám nastaveno ukládání fotek na kartu, přepnutí ukládání do telefonu nic nezměnilo, fotoaparát se chová stejně (chyba v kartě tedy nejspíš není). S vysokou pravděpodobností se ale fotky ukládají někde v paměti telefonu, protože ačkoliv ještě před touto chybou bylo v telefonu místa dost, tak teď mi píše, že paměť v telefonu je plná.

Poradí mi někdo, v čem je asi chyba a co s tím? Díky moc.
gougo
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2017, 21:47
Přístroj: 640 xl dual sim
Kontaktovat uživatele:

Lumia 640 - problém s kamerou

Příspěvekod gougo » 10 říj 2017, 22:22

Zdravím.
Mám stejný problém s focením,mobil jsem si pořizoval ve stejnou dobu jen upgrade na WP10 jsem provedl hned po zakoupení.Vzhledem k tomu v jakém stavu jsou WP bych s řešením problému moc nepočítal.Na jiném místě fóra si někdo jiný stěžoval na
aplikaci kamera že v ní nemůže nastavit jiné rozlišení než 1280*720 . Řešil to instalací jiné apky.Já jsem zkusil to samé a zlepšilo se to ,sice ne stoprocentně ale neseká se tolik jako původní.Problémy začaly po jedné z aktualizací tak si myslím že je chyba v systému nebo v aplikaci kamera. Možná by pomohlo tovární nastavení ale moc se mi do toho nechce protože nastavení mobilu do původního stavu trvá dlouho a když jsem ho udělal posledně u mého a manželky přišly jsme o kontakty i když byly zálohované.Stejně se ale tomu nevyhnu mobil začíná mít i jiné mušky.
Mirek Automechanik
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2017, 22:41
Přístroj: L640LTE
Kontaktovat uživatele:

Lumia 640 - problém s kamerou

Příspěvekod Mirek Automechanik » 22 lis 2017, 23:44

Na obě otázky odpovím... Ukládání fotek byla možná chyba SD, prostě to chce mít"svižnou" kartu - opravdu ;) :D Class 10 nestačí! To, že je na obalu "Class10", tak to je samozřejmě matení zákazníka! Nejdůležitější je rychlost zápis/čtení! Prostě chyba SD! Používám 32GB Evo od Samsungu cca 2 roky a je to bez ztráty dat! I Fb mi na ní jede! Na druhý problém mám jen drobnost.: Minulý týden jsem dělal tovární nastavení (v insideru), všechno mám zpět! Jen si opět pohraju s registry 256/512 MB virtuální pamětí... A proč jsem to tovární udělal? Sekalo se video, při nahrávání....! A to vše, bez obnovy dat! Nebyl jsem funkčně přihlášen k MS účtu... P.S.: Fotky, kontakty, sms, WhatsApp zprávy mám zpět! (kromě WhatsApp a třech hodin, před továrkem)... Není v tom problém i Česká klávesnice se mi nainstalovala...! Hodinka s nastavením a další hoďka se stažením mých appek, se vyplatila!

Zpět na “Přístroje s Windows 10 Mobile”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti