Oplatí se Belle ?

O Nokia N8
dddddaviddddd
Člen fóra
Přístroj: Nokia 5800, N8
Kontaktovat uživatele:

Oplatí se Belle ?

Příspěvekod dddddaviddddd » 14 bře 2012, 12:24

Zdravíčko, má drahá 5800 již dosluhuje, tak jsem včera koupil N8 s Aničkou, a přemýšlím, zda se vyplatí aktualizovat na Belle. Viděl jsem všemožné rozporuplné reakce, hlavně šlo o problém s výdrží baterie, nezvyk na nový systém ovládání(což je samozřejmě subjektivní), nefunkčnost aplikací apod., což mi celkem brání v rozhodování, proto se chci zeptat na váš názor, zda jste rádi, že jste aktualizovali, jestli jste měli nějaké problémy a zda se to podle vás vyplatí ;)

Fajn den přeji.
Když už všechno zradilo, pomůže ti kladivo.
wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplatí se Belle ?

Příspěvekod wirer » 14 bře 2012, 12:31

veď si to aktualizuj a posúď sám. pri N8-00 je možný downgrade, teda sa vieš vrátiť k Anne
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
egee
Zlatý člen
Přístroj: N8 byla, S 4 je

Příspěvekod egee » 14 bře 2012, 12:43

V prvé řadě bych si zjistil zda je šedivka a pokud ano co mě čeká pokud budu aktualizovat . Pokud se dělá vše jak má podle dostupných rad a návodů zařadíš se mezi spokojené .
pročti toto
http://www.mynokia.cz/symbian/nokia-belle-pripravte-se-na-ni/

Osobně jsem s nešedivkou dodržel postup a nemůžu si stěžovat . Vše maká jak má .
dddddaviddddd
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dddddaviddddd » 14 bře 2012, 13:04

wirer, vím o tom, zatím jsem ale nezjišťoval, co to obnáší.
Jj, egee, článek jsem četl, vlastně ho ještě mám v prohlížeči otevřený :) Kupoval jsem přímo z obchodu Nokie, takže tu by se šedivkou problém být neměl. Víceméně se ptám spíš na subjektivní názor na Belle, mno ;)
wirer
Stříbrný člen
Přístroj: LG G3 32GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wirer » 14 bře 2012, 13:16

ja som s Belle spokojný. na testovacej 700-vke mám zatiaľ originál, žiadny problém. na svojej E7-00 mám vlastný CFW postavený na SK Belle a všetko šľape ako má, teda skôr ako som si to upravil a ešte upravovať budem...

mám vypnuté mobilné dáta stále, WiFi sa pripojím ak potrebujem, Bluetooth to isté. na baterku sa veľmi nesťažujem, oco ma LG Optimus net a nabíja ho častejšie ako ja svoju E7-čku so 4" displejom...

700-vka pomerne využívaná už beží 53 hodín a ešte by mala cca 20 vydržať... :roll:
LG G3 D855 32GB,6.0 Marshmallow
Huawei MediaPad T1 8"
HP ProBook 4540s
prokca
Člen fóra
Přístroj: Lumia 640 XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokca » 14 bře 2012, 13:49

Výdrž bateri se tu už jednou řešila ...
viewtopic.php?f=105&t=12626
Osobně si myslím, že pominou-li se softwarové vlivy, záleží na baterce jako takový. Někteří z nás měli tu smůlu, že dostali baterku z né zrovna povedené série. Já jsem zrovna z těch, co nejsou výdrží nijak nadšený. Ale že bych pociťoval nějaké rapidní zhoršení s nástupem Belle, tak to rozhodně ne.
No a k ovládání ti můžu říct, nijak velký rozdíl to oproti Anně není.
Cimrman for president...
dddddaviddddd
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dddddaviddddd » 14 bře 2012, 14:35

prokca, akorát v tom tématu nikdo z nich neměl Belle, a o to mi jde ;)
A taky o to, že jsem z několika let na s60v5 zvyklý na tlačítko Volby vlevo a Konec vpravo, proto, kdybych aktualizoval, by mi asi trvalo dlouho, než bych si zvyknul .. to je asi to, co mě mrzí nejvíc .. no, též jsem četl toto:
viewtopic.php?f=105&t=16415
A koukám, že je takových lidí celkem dost, proto mám obavy. Ale jestli je to nějakou ne příliš dobrou řadou baterie, pak by SNAD u mobilu přímo od Nokie nemusel být problém ..
prokca
Člen fóra
Přístroj: Lumia 640 XL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prokca » 14 bře 2012, 18:11

Právě že se to už několikrát řešilo. Pročetl jsem snad vše o tom tady na fóru. A stále si stojím za svým. Ne vždy za to může software.
Cimrman for president...
dezavy
Člen fóra
Přístroj: N8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dezavy » 14 bře 2012, 22:47

Docela se této otázce divím. Mně osobně to příjde, jako když se někdo zeptá, jestli si má místo felicie pořídit fabii. Prostě je to novější systém. Šlape mnohem lépe, než Anna, je plynulejší a stabilnější. Jen máš ta tlačítka jinak, ale věř, že do 7-14 dnů si zvykneš a budeš se sám sebe ptát, proč jsi vůbec váhal :-)
louky
Člen fóra
Přístroj: utopena N8, 6233
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod louky » 14 bře 2012, 23:35

Mám N8 od ledna 2011 koupil jsem si jí k narozkám... v lete update na annu asi po 14 dnech anny jsem to nevydržel a zkoušel leaknuté verze belle a od tý doby jsem se na annu nevrátil (a marně jsem se snažil bratránka přesvětšit ať do toho jde taky ale počkal si na ofiko a je ted nadšenej). Od začátku co telefon mám tak ho každej den nabíjim až na vyjímky a to třeba přes vejkend mi vydrží páč nelezu na net. Řekl bych že jestli má belle vliv na baterku tak minimální.
Myslim si že na změnu tlačítek si zvykneš hned max 1-2 dny, já jsem nad tím vůbec nepřemejšlel ale je pravda že před N8 jsem měl jen obyč, nedotykový telefony a symbian na 3 jsem pouříval jen ten půl rok.
Podle mě to moc řešíš a vůbec bych se toho nebál, určitě nějaký problémy budeš mít(třeba skype, i když nevim jak je to u oficialni verze tak u cfw v některých tematech pada) ale nějakejm problémům se podle mě nevyhneš nikdy, a když tě to opravdu naštve tak jak už se tu psalo přes skandinávskej fw můžeš udělat downgrade, ale pokud dodržíš ten návod jak to správně aktualizovat tak určitě budeš spokojenej.

Zpět na “Nokia N8”