Nokia maps 3.09, trasu nelze nalést

zajicek.marek
Člen fóra
Přístroj: Nokia 700
Kontaktovat uživatele:

Nokia maps 3.09, trasu nelze nalést

Příspěvekod zajicek.marek » 17 čer 2012, 09:19

Zdravím. Mám prosím problém, když dám u navigace trasu z Čech na Slovensku a jsem off-line, tak mi to po chvíli ukáže trasu nelze najít. Když dám on-line,tak trasu mi vypočítá a ukáže. Mapy nahrané jsou.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Re: Nokia maps 3.09, trasu nelze nalést

Příspěvekod šulda » 17 čer 2012, 17:41

Zkusil bych smazat složku E:\cities, otevřít navigaci aby se cities znovu vytvořila a pak znovu natáhnout přes WiFi či Nokia Suite mapové podklady.
Musí se jen umřít.
zajicek.marek
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajicek.marek » 17 čer 2012, 19:49

Mám složku cities i na F, pamětové kartě. Tu taky vymazat?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 17 čer 2012, 20:46

A jsme nejspíš u zdroje problému. Zvol si v Nastavení map výchozí paměť, aplikaci Mapy zavři, a spusť znova. Složku !\Cities předtím buď přesuň na cílový disk, nebo ji nech spuštěním Map vytvořit znovu, a z původního umístění ji smaž. Paralelní existence Cities na E:\ a F:\ může být (a nejspíš bude) zdrojem Tvých potíží.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
zajicek.marek
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajicek.marek » 18 čer 2012, 08:19

Díky za radu, pomohlo to. Ale stejně je v tom nějaká chyba a tak sem chtěl Nokia maps přeinstalovat. Problém je to,že v nainstalovaných aplikacích není a tak sem zkusil odinstalovat přes JB Taskman. A bohužel to taky nejde, po chíli hláška chyba odinstalace. Tak teď nevím jak dál.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 18 čer 2012, 09:16

To odstranění cities a znovunatažení mapových podkladů mnohdy vyřeší spoustu chyb, my ale neznáme "nějakou" chybu. Jinak pro přeinstalaci přeci nepotřebuješ odinstalovat :idea: K tý odinstalaci, stačí napsat dotaz do Google a tenhle hodný strýček ti téměř vždy odpoví :idea:

Nokia Mapy 2.0 Suite a její součásti (např. mapy 3.09) není možné odinstalovat. Můžete se však vrátit k původní verzi Mapy přeinstalací Nokia Belle software do vašeho telefonu přes Nokia Suite. Připojte telefon k PC přes USB a zvolte Aktualizace softwaru> přeinstalovat Nokia Suite přeinstalovat Nokia Belle.

Pokud později chcete nainstalovat aplikaci Nokia Mapy Suite znovu, můžete najít uplatnění v obchodě Nokia.
(překlad - strejda Gúgl)
Musí se jen umřít.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 18 čer 2012, 11:32

Tu Maps Suite 2.0 stačí přeinstalovat, podívám se po instalačce, někde ji mám...

EDIT: Tady to máš, je to myslím ta verze, kterou bylo pak potřeba aktualizovat přes Nokia Store.
http://czshare.com/3033626/Nokia_maps_suite_2.00_12wk6_b01.sis
:arrow: Před tou přeinstalací raději opět smaž složku Cities...
zajicek.marek
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajicek.marek » 20 čer 2012, 14:23

Jak sem psal, když sem smazal složku cities a nahrál nové mapy, tak trasu mi to v off-line režimu našlo. Jak sem psal o té chybě, chyba byla ta, že když sem zadal trasu Praha-Bratislava a zadal rychlejší trasu a i placené úseky a dálnice byly povolené, tak mi to našlo trasu chvíli po dálnici a pak u Humpolce dolů k Pelhřimovu a pak spodem a na dálnici se zase napojila u Brna. Podotýkám trasa nalezena v offline režimu. Když sem dal v online režimu tak trasa byla po dálnici, tedy normálně. Další problém bylo to, že pokuď navigace byla zapnutá tak v taskmanovi mi to ukázalo dvě běžící aplikace, dvakrát mapy. Když sem navigaci vypnul, tak jedny mapa z taskmanu zmizeli, ale druhé tam byly dál. Když sem na ně kliknul, tak telefon poteměl a nic se nedělo. Takže když sem chtěl mapy ukončit, aby v taskmanovi nebyly, tak jedině přes taskmana. Tak sem pátral jak mapy smazat. Náhodou sem našel v paměti telefonu odinstalaci aplikace mapy. Tak sem je od instaloval. Ale z zbyly mi tam aplikace drive, počasí a nevím co je ještě v balíčkuNokia Ovi mapy. Ty tam bohužel zůstali. Dal jsem přeinstalovat na Nokia ovi mapy 3.0, ale bohužel aplikace Mapy mi nejde spustit. Jinak Drive mi funguje, ale Mapy prostě né. Zkoušel sem i přiinstalovat software, ale bohužel aplikace Mapy, pořád nejdou. Už nevím co s tím. Když dám naistalované aplikace přes ovi suite, tak se mi tam ukážou Nokia mapy dvakrát 3.09(5) a 3.09(8). To se mi zdá divný. Ale v telefonu v aplikacích je prostě nevidím a tudíž je ani nesmažu. Nejlepší by bylo asi telefon formátovat, ale to se mi nechce, znovu instalovat aplikace, to je na budku.Nenapadá vás prosím něco co s tím. Na Googlu sem nic k tomu nenašel.Moc díky za snahu.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 21 čer 2012, 01:25

A tu přiloženou instalačku jsi tedy zkusil? Nějak to z toho nevyplývá...
zajicek.marek
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zajicek.marek » 21 čer 2012, 11:18

Ano,přiloženou instalačku jsem zkusil,žádný pokrok.

Zpět na “Navigace a mapy”