Nastavení mobilních dat

Vše o mobilním telefonu Nokia 808
Zareta
Nováček
Přístroj: Nokia 808
Kontaktovat uživatele:

Nastavení mobilních dat

Příspěvekod Zareta » 21 lis 2013, 19:03

Před měsícem jsem dostala nokii 808 - a má potíže s mobilními daty. Neustále mi to vlevo nahoře háže hlášku chyba připojení, chyba ověření. A nemůžu nastavit mail tak, aby fungoval. Já vím, že to bude mýma rukama, poradíte?
Operátor je mobil.cz, (síť T-mobile) a mail mám na seznamu.
Mobilní data mám u operátora zprovozněná, internet nepřetržitě, když na telefonu vypnu mobilní data hláška se přestane objevovat. (Nejsem až tak technický antitalent, ale svoje možnosti jsem vyčerpala :( )
Dík za cokoliv.
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení mobilních dat

Příspěvekod Adalbert72 » 21 lis 2013, 20:22

To vypadá na nesprávně nakonfigurovaný přístupový bod Operátora. Doporučuji jej smazat, a vytvořit znovu. Cesta (zhruba): Volby/Nastavení/Připojení/Nastavení/Síťové cíle. Zde ověř, zda je správně nastavení u těchto položek: vyžadovat heslo - ne, ověření - normální.

:arrow: Pokud to nepovede k úspěchu,
dáš zde buď odstranit, nebo vytvořit nový, podrobnosti bude mít v tom druhém případě Operátor. Jde v podstatě zejména o správně nastavenou “Domovskou stránku“, vše ostatní je téměř automatické. Je také možné nastavit mobilní data pomocí tzv. Konfigurační sms, někdy pomůže také vyndat/vložit SIM.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Zareta
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zareta » 22 lis 2013, 07:24

Zkontrolovala jsem a kupodivu mám nastaveno správně, i citované body. Vyndala jsem simku - stejná situace, pořád je 3G ukazatel "hledám spojení". A jak otevřu mail, naskočí chyba připojení, chyba ověření. Přitom web i YouTube funguje, normálně se tam dostanu a pracují.
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 22 lis 2013, 13:01

Dobře. Problém tedy bude buď v SW telefonu, nebo v nastavení emailové schránky. Pokud je to možné, ověř v nastavení schránky/konkrétního emailového účtu, přes jaký přístupový bod se připojuje. To by mělo být možné ovlivnit. Pokud se nic nezlepší, dotčenou schránku odeber, (bez mazání jakýchkoliv mailů), a nakonfiguruj znovu.

Jestliže nic z toho nepovede k úspěchu, bude třeba přeinstalovat FW. Btw., máš poslední možnou SW aktualizaci? Verzi SW Zjistíš vyťukáním *#0000#, případné aktualizace pak v aplikaci "Aktualizace SW", je to taková bílá šipka v zeleném poli.
Zareta
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zareta » 23 lis 2013, 20:37

Raději jsem ti to celé nafotila http://uloz.to/xpU7fXNf/nastaveni-nokie-808-rar Pokud to bude kdekoli vyžadovat heslo, pak Zareta. Dík
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 24 lis 2013, 00:38

sry že se vám do toho pletu. Začal bych u těch přístupových bodů. Položka "Bez kategorie" značí bordel, vymazat, zahodit, zadupat. Případně odtud přesunout všechny použitelné body a tu složku smazat (smazat by měla jít až bude prázdná). Ve složce Internet bys měla mít všechny používané body = WiFi + operátor. V tom nastavení mailu máš přístupový bod jiný než v mobilních datech, tam už tě směřuje i Adalbert :idea: Ukaž nám prosím všechny přístupové body z Nastavení - Připojení - Nastavení - Síťové cíle, už odtud foto a pak je všechny pootvírej a ukaž, i ten darebnej ? Bez kategorie.
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Zareta
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zareta » 24 lis 2013, 15:02

Dík, jsem ráda, že se pleteš - cokoli a kdokoli mi pomůže....
Tady jsou podrobně síťové cíle. http://uloz.to/xqaGWuwJ/nastaveni-nokie-sitove-cile-rar. Heslo opět Zareta.
šulda
Zlatý člen
Přístroj: E7 Belle Refresh

Příspěvekod šulda » 24 lis 2013, 20:13

V nastavení mailu změň v Příchozí maily použitý přístupový bod na internet.t-mobile.cz (v nabídce bude zřejmě jako Internet), to samé i v Odchozí maily a dej vědět jak se to chová ;)
PS: s tím vměšováním, nedělávám to, ale přišel útok (opět od rusů) tak sem chtěl Adalbertovi72 ulevit :mrgreen: I když on by třeba radil líp, páč já ten interní zmetek na maily nepoužívám :mrgreen:

/Adalbert72: šuldo díky, práce s tím svinstvem bylo nad hlavu, jinak interního mailového "klienta" také nepoužívám, ProfiMail je podstatně lepší :) Vestavěný mail jsem používal nejraději ještě na N82, pak už se jen ubíraly funkce :evil: /
Musí se jen umřít.
E7 Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 25 lis 2013, 17:42

@Zareta : Takže jsem konečně našel trochu času, a mrknul se na to :) Díky za ty obrázky, byl to dobrý nápad :)
Resumé: nastavení jednotlivých Síťových cílů internetu máš naprosto správně, Síťový cíl "Service T-Mobile" pak slouží pouze pro diagnostické potřeby. Tedy v případě řešení ev. technických problémů, chceš-li, můžeš jej odebrat.

Co se nastavení E-mailové schránky týče, tak v příchozích mailech máš chybně zvolen právě "Service T-Mobile", správně má být "T-Mobile Internet".
Odchozí maily pak většinou již není potřeba extra nastavovat, pamatují si nastavení, uvedené v Příchozích. Kdyby byl problém odeslat E-mail, zkontroluj i zmíněné nastavení Odchozích mailů :)

EDIT: Seznam.cz míval problémy se zabezpečeným ověřováním APOP, rovněž zabezpečené porty SSL/TLS svého času vyhazovaly chybu připojení - pokud budeš mít stále potíže se synchronizací, nejprve vyzkoušej síťový provoz bez ověření APOP, a až následně bez SSL/TLS.
Zareta
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zareta » 25 lis 2013, 22:02

V nastavení mailu jsem změnila přístupový bod na interntet.
Zkusila jsem odstranit APOP a posléze zabezpečení - nepomohlo.
Vrátila jsem nastavení - zkusila jsem "odeslat a přijmout" Snad poprvé za celou dobu se ukazatel změnil na "připojen" 3G i 3,5G ale nic nenačetl, ikdyž mám neotevřené nové zprávy.
Já k životu mail v telefonu nepotřebuji, jen jsem chtěla porazit techniku. :idea:
Odeslat mail mi jde, to jsem zkusila. Zatím nedoručuje, ještě dám vědět. Zkusím zítra z práce něco poslat.

I tak, opravdu moc dík. Oběma

Zpět na “Nokia 808 Pure View”