Diakritika

O systému Windows Phone
Thomason
Člen fóra
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Diakritika

Příspěvekod Thomason » 06 říj 2014, 13:39

Zdravím, dá se někde v telefonu Lumia 925 8.1 změnit psaní s diakritikou? Jsem zvyklej psát znaménko + písmeno (jako v PC) a u Lumie se musí (naopak) písmenko a poté znaménko. Trápí mě to při psaní, mám tam mnoho chyb. Jak to otočit? Děkuji
N8-00 Belle Refresh Hacked
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: Diakritika

Příspěvekod Administrator » 08 říj 2014, 10:05

podržet prst na znaku a psát diakritiku tahem prstu. Pokud chcete mít diakritiku, naučte se využívat slovník, zvyk netrvá dlouho a výsledky jsou skvělé, často už po prvních dvou písmenech máte správný návrh.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 10 říj 2014, 11:16

Děkuji za info, to ale nějak neřeší můj problém, jsem zvyklej z N8 psát s diakritikou a zkoušel jsem slovník na Adnroidu i na Lumii 920 a 925 a nemohu si na něj zvyknout. Slovník nabízí velmi často jiná slova a stále sledovat slovník mě zdržuje. I metoda podržení není vhodná, je velmi velmi náročná na čas. Psát bez diakritiky nechci, je to pro mě nepřirozené a nechci si v sobě kazit češtinu.
Spíš bych uvítal, jak napsat Ř metodou háček a poté R, ne nesmyslně obráceně R a poté háček. Vždyť je to Microsoft, má skvělé Office a proč tady v Lumiích naopak? Nechápu to. Jsem téměř odhodlán jít do Lumie, ale protože často píšu, vidím toto jako můj odpor a současně se poohlížím po Xiaomi 1s, nebo Mi4 (od prosince snad s LTE). Není to ani zdaleka jeden problém, ostatní jsem už překousl a hodlám si zvyknout, na jiné funkce se těším.
A popravdě se nedivím, že mnoho lidí nechce, či dokonce vrací Lumie ve 14 denní lhůtě, je to vidět např. na czc.cz, kolik nabízí vrácených mobilů a vidím také ve svém okolí, kolik lidí má droida (snad každej, zřídka starý foun Nokia, Samsung...), nikdo Lumii v okolí nemá, v práci nikdo, v rodině 2 Lumie a tečka, proč?
Jde to nějak nastavit, otočit?
Prosím
Děkuji
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 10 říj 2014, 11:59

Ahoj,
otočit se to nedá. Na mobilu napíšu hodně zpráv, od doby co mám Lumii, píšu všechny zprávy včetně diakritiky. Slovník jsem si po pár dnech natrénoval tak, že nepotřebuji řešit háček na R, slovník to za mně sám opraví, ještě lépe, když případně napíšu jen začátek delšího slova a ve slovníku je již jeho celá část a tak na ni kliknu a ušetřím pár chvilek psaní. Pokud mi to slovo zrovna nenabídne, tak na slovo v textu kliknu (označím jej) a pak se téměř se 100% pravděpodobnosti ve slovníku už správný výraz zobrazí. Měl jsem N8 a tohle je nesrovnatelně rychlejší a pohodlnější. Používám (repsktive už raději ne) tablet a telefon SII s Androidem a tam je úrověň slovníku mnohonásobně horší....
Co se týká vracení lumii apod, moc tomu nerozumím. Z mého pohledu je větší rozšřování androidu způsobeno lavinovým efektem (má ho každý, tak musí být dobrý), než opravdu potřebou uživatelů. Používat S IV jen na volání a psaní sms, ale mít android! Sic ten první, bez aktualizace, protože ani telefon není spárován s účtem, tohle vidím v okolí nejčastěji :-(. V práci jsme pořídili jako firemní Lumie a po 1. nastavení za mnou nikdo s ní nechodí. Jo uživatelé Androidu se to střídají ;-)
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 10 říj 2014, 13:06

Díky,
ale nemohu souhlasit, že slovník je rychlejší v psaní. Osobně zkoušeno. A ne jen mnou, ale i zastáncem kolegou z práce, text jsem měl rychleji já a on se slovníkem o hodně později a s chybama, často i zcela jiná slova- díky slovníku (místo Lepím kolo- Lepším kplo) strašný, kde se vzalo ve slovníku kplo?. Sem tam chyba a nejde to jak u Symbianu, že kliknu do středu slova a opravím písmeno, tak WP stále označuje celé slovo a dostat se na prostřední písmeno je zase jen o času, není tam posuvník (šipka) doleva, doprava.
Navíc u N8 i u zkoušených někoka droidů jsem měl vždy možnost uložit si nastavení na paměťovou kartu a po továrním nastavení (když se něco stalo, servis...) jsem si data z paměťovky opět nahrál. WP to také neumí, ale snad prý umí zálohovat přes PC, tak v to (nebo jsem... doufal) doufám, protože nechci kamkoliv odesílat můj telefonní seznam a nastavení. Chci to mít doma.
U droida sice musel být účet, ale napsal jsem tam lskjgsioj@něco + heslo a hotovo. Nechci si vytvářet účet a mít nějaký live, outlook a něco tam študovat. Prý stačí se znovu přihlásit pro obnovení telefonu, třeba ze servisu, a je to jako kdysi. Ale proč? Jsem zastáncem svého soukromí...
Jedna z dalších věcí, kterých jsem si všiml, jsou všude ohrané fráze, že Vaše data jsou v bezpečí, nikdo k nim nemá přístup, chcete odeslat data o Vaší WIFI? (jaká, proč?), Microsoft se rád pro zlepšení služeb zajímá o mou polohu- odesílat (?), pro jaké zlepšení? Není to jen šmírung? ... Ale uložit je "musíte" kamsi za vodu a pokud náhodou v něčem nesouhlasíte, instalace... "musíte" soulasit, jinak ne-instalace, tak si třeba ani nenainstalujete aplikaci (WP i droid), není ani možnost, že s tímto souhlasím, toto NE (driod i WP)...
Ale to jsem jaksi hodně odbočil. Rozkecal. Něco mě vadí, ale zkousnu to. Chtěl jsem WP...
Asi zkusím Android na úkor spolehlivosti.
Nachápu smysl obráceného vkládání diakritiky. Doma, po chvíli se zžíváním s WP, jsem natolik zblbl, že jsem udělal paradoxně opak na PC, podle WP. Nechci si na to zvykat, škoda...
Příště bude pohyb prstem na displayi opačný? Budu tahat prstem nahoru a obraz pojede dolů? Jsem snad Maďar :)
Proč to Microsoft dělá?
WP8.1 jsou skvělé, možnosti úprav minimální, Android mě přijde ve všem dokonalý (asi jsem to přehnal), ale lehce napadnutelný a nestabilní. Zlatej Symbian, N8.
Takže mám volit po desetiletích Nokií nestabilní droidí systém s možností nastavení, oproti kvalitě s omezením?
Možná ano.
Děkuji a všem pěkný den.
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 11 říj 2014, 00:21

Ježíš budete diskutovat o něčem, co je dané? Prostě to tak je a kvůli vám to Microsoft těžko změní.
Takové nesmysly, klidně si to s vámi se slovníkem rozdám. Když ho použijete třikrát, pak samozřejmě neslouží jak má. Samozřejmě také záleží jakou verzi máte, český slovník funguje na W8 a znovu až na W8.1 GDR1, mezi tím ho rozházela Cortana.

Pokud vám Android přijde dokonalý, pak si ho pořiďte. Podle mě vás to rychle přejde. Bez loginu se tam ani neuprdnete a pokud máte dojem, že vás MS šmíruje, pak by mě tedy zajímalo, co si myslíte o Google, který ze šmírování principielně žije.
data o wifi se odesílají kvůli navigaci, první s tím začal Google, pak to prasklo na Apple a MS to hlásí předem.

Doporučuju zůstat u Symbianu, protože taková je dnes doba a měnit se nebude.
BTW: Aby jste měl protiváhu svému názoru, tak okolo mě má Lumii opravdu hodně lidí a procentní podíl podle posledních statistik v ČR převyšuje iPhone.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 13 říj 2014, 08:41

Já diskutoval o probému a řešil nastavení.
Ano, rozhodnutí je: zůstávám na N8 a kvůli lepšímu Web prohlížeči a mapám.cz jsem si koupil droida.
Asi žádná výhra, ale lepší, než se trápit u Lumie, byť spolehlivé na chod....
Jo a co se týče počtů Lumií, u nás v práci, kde pracuje cca 900 lidí, není jedinej (co vím a co jsem oběhl) co by měl Lumii a ten co měl, ji nenosí a zbavuje se jí, kvůli omezenosti, všeho směru.
To kurňa o něčem svědčí.
Já Vám neberu Lumii, ""vždy"" jsem byl na Nokii, protože jde bezesporu o kvalitní stroje a měl jsem vždy v případě potíží se kam obrátit na infollinku a pomohli. A šel bych do ní zase, ale nejsem trubka, co vše koupí a se vším se hned spokojí. Nejsem pasák, jsem labužník.
Teď už nic takového není, infolinka není- chápu, ani Android ji asi nemá- všichni jdou s dobou:). Vypadá to jako: poraď si sám a neotravuj. Vybavení telefonu dobré, software bída. Jen nechápu, když chce být Microsoft v tomto směru jedničkou, proč to dělá podle sebe i přes to, že to lidi (většina) nechtějí, že WP nechápou? Že je WP tady v ČR více jak jablek... K čemu mě to jako má být (?), když je tady drtivá většina founů postavená na nevyladěném Linuxu... Proč ve foťáku není třeba samospoušť? Jak se mám vyfotit na výletě u nějaké pozoruhodnosti? A už to neřeším, myslím tím Lumii. Vždyť to ani nejde. Člověk se de facto podle Vás musí smířit s tím, co to umí,
cituji: Administrator: Ježíš budete diskutovat o něčem, co je dané? Prostě to tak je a kvůli vám to Microsoft těžko změní.
Ano, je to tak.
Ať nemění, nejsem ovce, co musí žvejkat pošlapanou trávu na stále jedné pasece.
Pěkný den všem, končím tady:)
Proky
Stříbrný člen
Přístroj: Lumia 930 WP 8.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Proky » 13 říj 2014, 10:43

N8 je, resp byl vyborny telefon, ale ku*va pomaly. Tedy nesrovnatelne s L920. Co se tyka psani sms, mela N8 vyhodu v tom, ze se sms daly psat pres 12tlacitkovou klavesnici + slovnik. To bych privital i ted, klavesy byly vetsi a tak se na nich dalo psat i pri dalsich cinnostech.... Soucasny slovnik velmi pomuze, ale pismenka jsou zel mala.
S web prohlizecem ani s mapy.cz (vyborna app) nemam na Lumii problem. Je to ale tak, ze Android si lidi kupiji prave kvuli dominovemu efektu, ma ho kazdy, tak ho chci taky. V cem je SW na lumii bida?
Spise je bida provazanost lumii se stolnimi PC, privital bych moznost psani sms na PC apod.
Thomason
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Thomason » 13 říj 2014, 16:48

Já si půjčuji L925 a už jsem zjistil mnoho... jak to nazvat... problémů, spíš nedostatků...
Absence:
- samospouště, ale má prý jakási jiná aplikace, mám hledat která?
- chtěl jsem sledovat mobilní data na hlavní obrazovce, omylem jsem smázl tuto dlaždici a už nejde na ploše nově vytvořit, divné (v Menu držím prst a žádná nabídka, ani špendlík) Tovární nastavení to vyřešilo- opakovaně jsem úmyslně smázl tuto dlaždici a zase nejde na ploše vytvořit...
- nechápu strukturu SMS, nějaká divočárna z MS
- nechápu opak vkládání diakritiky k písmenům, proč nejdříve písmeno a pak háček, když všude to je běžné právě naopak?
- mimoto- chybí mě i potko na ruku, protože fotím občas i častěji v různých situacích a potko zavěšuji i na stativ, ale hlavně na ruce se mě s ním fotí naprosto klidně, především když stojím někde na hraně skály, ve výšce, ve vodě atd... Mám pocit, že mě nevypadne z ruky.
- V prohlížeči IE jsem nenašel domovskou stránku, že by dobře schovaná volba?

Teď v té rychlosti si už ani nevzpomínám, co ještě.... Mám tady droida za pár šupů a to, co jsem řešil s WP dny, mám tady hotovo za půl hodiny a normálně funkční + funkce navíc, o které ani nestojím, ale dobře, ať tam jsou... :)
Kurňa, jak já bych šel do Lumie. Slintám nad 830 a 925 byla pro mě jediná možnost zápujčky a jsem zklamán.
Pěkný den
htcjirka
Moderátor
Přístroj: Nokia Lumia 930
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod htcjirka » 13 říj 2014, 19:48

"samospouště"

- ma primo default, v menu pod položkou casovac, takze slepota.

"chtěl jsem sledovat mobilní data na hlavní obrazovce, omylem jsem smázl tuto dlaždici a už nejde na ploše nově vytvořit"

- bezproblemu dlazdici 10x smazu a vytvorim, mohu poskytnout video, opet tvůj jakysi vlastni problém nemotornosti.

"nechápu strukturu SMS, nějaká divočárna z MS"

V cem prosimte?Konkretne?

"nechápu opak vkládání diakritiky k písmenům, proč nejdříve písmeno a pak háček"

Podrzim pismeno a vyberu bud bez hacku anebo s hackem, nevidim na tom nic divného..

"mimoto- chybí mě i potko na ruku"

není chyba OS, ale daného telefonu, u konkurence také všude není poutko.Diru na poutko ma napr. Lumia 1020

Když se to sesumiruje, vlastne jsi nenapsal téměř nic, první body navíc tva neschopnost, zrejme zatvrzeni ze Symbianu..
Nokia Lumia 930
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8

Zpět na “O Windows Phone 8 všeobecně”