N8 problém

O Nokia N8
Falcon666
Člen fóra
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Re: N8 problém

Příspěvekod Falcon666 » 19 led 2015, 20:31

Heuréka :-)
Nakoniec sa to podarilo a po prečítaní článkov som prišiel aj na to, ako zrušiť bezpečnostný kód.
Už ma čaká iba práca - dostať N8-ku do požadovaného stavu komfortu.
Dík za pomoc :-)
Falcon666
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Falcon666 » 19 led 2015, 21:40

Už si tu píšem sám :-)
Mám jeden problém - volať môžem, ale keď mne volajú, nestihne ani zazvoniť a hneď hovor vypne. Mám niečo ešte vyflashovať?
Adalbert72
Moderátor
Přístroj: N8-00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 20 led 2015, 01:18

No, mám i jiné věci na práci, i tak se snažím tu být často :) S tím bezpečnostním kódem se to občas stane, a přístroj jej požaduje pak bez zjevné příčiny. Většinou pomohl flash se zvoleným Factory settings, jak jsi to vyřešil? Ohledně toho volání: už tam máš novou baterii?
2x N8-00 Dark Grey, v.111.40.1511 Belle Refresh h@cked
Falcon666
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Falcon666 » 20 led 2015, 08:30

Veď ja ti nič nevyčítam :-)
Už som flashoval viackrát a začínam tomu všetkému aj trochu rozumieť.
Urobil som refurbish ( kvôli volaniu ), ale potom to trochu aj tak blblo ( iné maličkosti ), urobil som SW reset a znova update FW.
Teraz to ide v pohode, aj prijímam hovory.
Batériu som ešte nekúpil - kamarátov známy na to zabudol, okradol ma o týždeň :-), tak musím objednať cez e-shop, to vyriešim dnes.
Falcon666
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Falcon666 » 20 led 2015, 08:33

A mám ešte jednu otázku. Čo sa stane, ak do telefónu teraz nakopírujem natvrdo všetky adresáre a súbory zo zálohy ( tú mam iba ako manuálnu zálohu diskov po jednotlivých zložkách ), alebo mám niečo vynechať?
Predpokladám, že by nebolo dobré prepisovať systémové súbory, alebo sa mýlim?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 20 led 2015, 22:18

:arrow: Nakopírovat zpět vše komplet rozhodně nedoporučuji, mohly by se vrátit když ne všechny, tak možná některé předchozí potíže (nedá se to zcela vyloučit ani předpovědět, je to loterie).

Spolehlivě se dají manuálně obnovit např. Kontakty, Poznámky, Položky kalendáře, Webové záložky,,,; tedy to co je v Nokia Suite možno označit nebo co bylo v Nokia Suite povoleno synchronizovat.

Při hacklém přístroji je možné bez problémů nakopírovat zpět do složek *sys a *private systémová nastavení některých aplikací, samozřejmě pokud sis data vykopíroval. Po opětovné instalaci takových aplikací lze data přepsat. Lze provést přímo v telefonu, v nainstalovaném správci X-Plore zvolíš u zvolené složky přepsat vše.

Ovšem nakopírování původních zcela kompletních (jinak skrytých a nepřístupných) složek C:\sys a E:\sys popř. C:\private a E:\private bohužel uspokojivě nefunguje, ověřeno již kdysi osobně. Šlo si pomoci hromadným instalátorem, od dob Symbianu Anna jsem jej ale na Belle nezkoušel.

:arrow: Nebo popiš, co bys chtěl konkrétně vracet, předpokládám, že bych měl znát/najít řešení.
Falcon666
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Falcon666 » 20 led 2015, 23:11

Aj som si myslel :-)
Skôr ma zaujíma jedna vec, a asi je to bežný jav - teraz mi neprichádzajú správy, ja ich odoslať môžem, ale mne neprídu. Skúsim flash ešte raz :-)
A je aj nejaký link na origo update FW Belle?
Adalbert72
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adalbert72 » 21 led 2015, 06:09

Linky na oficiální Nokia úložiště stále fungují, hledat jejich přesné adresy nemá moc smysl, protože je lze stáhnout z Navifirm, rychle a efektivně. Nyní jsem pro jistotu (jeden nikdy neví) vyzkoušel i kód pro stříbrnou N8, tedy 0599823 a Navifirm ho v pořádku stáhl. Vzhledem k potížím opět doporučuji flashnout úplně všechny FW soubory.

Ještě k té záloze: pokud nebyl přístroj hacklý, tak jsi stejně nemohl zálohovat nejdůležitější systémové složky na C:\, tedy *sys a *private. Tam se mimochodem nelze jen tak dostat z compu ani při hacklém přístroji. [Cesta je tyto vykopírovat přímo v telefonu na např. flashku (USB OTG)].

To v praxi znamená, že by cokoliv z původních/ nebo nainstalovaných aplikací třetích stran na C:\ stejně nefungovalo. U zbylých disků E:\ a F:\ lze při zvoleném připojení v režimu "Velkokapacitní paměť" všechny systémové složky vidět a pracovat s nimi.

Jak jsem zmínil, použít se dají vybraná data *sys a *private jedn. aplikací ale až po jejich nové instalaci. Prostým vrácením všech systémových dat se tento krok neprojeví ve Správci aplikací, a na problémy je zaděláno - telefon některé aplikace stejně nezobrazí/neuvidí, při pokusech o reinstalaci pak vyhazuje "Nelze instalovat!", prostě, tudy cesta nevede...
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Administrator » 21 led 2015, 12:59

Já si tedy dovolím trochu flame. Proč věnuješ tolik péče prastaré N8, existuje tolik nových telefonů, které mají podporu, skvěle a především spolehlivě fungují? Investovat do nové baterky a tolik času se mi zdá nerentabilní.
Když už odhlédnu od toho, jak kvalitní jsou dnes Nokie s Windows Phone, existuje mnoho Androidů, které by si pozornost zasloužily.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Falcon666
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Falcon666 » 21 led 2015, 16:28

Administrator píše:Já si tedy dovolím trochu flame. Proč věnuješ tolik péče prastaré N8, existuje tolik nových telefonů, které mají podporu, skvěle a především spolehlivě fungují? Investovat do nové baterky a tolik času se mi zdá nerentabilní.
Když už odhlédnu od toho, jak kvalitní jsou dnes Nokie s Windows Phone, existuje mnoho Androidů, které by si pozornost zasloužily.

Okrem citového vzťahu :-) mám taký pocit, že sa to dá opraviť, aj keď nie na prvýkrát. A N8 slúžila úplne perfektne, len v poslednej dobe po častom vypínaní ( asi tam bol naozaj problém s obvodom strážiacim minimálnu kapacitu batérie, alebo také niečo ), sa to začalo kaziť. A ak tam neodišiel nejaký HW, tak by to malo makať, i keď teraz je to zase v štádiu, kedy sa mi nedá dovolať, hneď po kratučkom ohlásení hovoru, ani nezazvoní, ho zruší, odpojí.
A časom som si zvykol N8 používať aj ako služobný foťák, veľmi dobre fotí detaily a je malá.
Urobím ešte pár pokusov, kým sa jej vzdám :-)
Investoval som 8€ za baterku, možno zbytočne, ale nemám teraz na nový telefón, mám výdavky inde :-)
Mám aj Lumiu 925, s ktorou som spokojný, ale potrebujem ešte jeden fón, tak uvidím, či sa N8 vzchopí :-)

Zpět na “Nokia N8”