Problémy s Win 10 v Lumia 820

O systému Windows 10 pro mobily
frenk67
Návštěvník
Přístroj: 820
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod frenk67 » 11 lis 2015, 12:58

Nechci zakládat nové vlákno, tak to píšu sem neb mám taky 820.
Po dlouhém a dlouhém rozmýšlení jsem zkusil přejít na WIN10. Mohu říci, že jsem byl překvapen uživatelským rozhraním, rychlostí a výdrže baterie - takže spokojen do doby, než jsem potřeboval navigaci. Aplikace Here Drive+ a Here Maps jsem neotevřel. Tak jsem si já debil řekl, že je odinstaluji a nahraji znovu (tak jak jsem musel udělat u jiných app)
Bohužel tyto app ve Store nejsou - můžete poradit jak z toho ven (nechce se mi vracet k 8.1 a pak vše od znova)

Dikas :lol:
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod Administrator » 12 lis 2015, 04:32

Here jsou aktuálně stažené. Navigace je vestavěná do Mapy
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
TomaskiVIP
Člen fóra
Přístroj: Nokia 8,9 PureView
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod TomaskiVIP » 12 lis 2015, 19:21

Dobrý den. Použiju stejné tema protože se jedna o stejný tel.Nainstaloval jsem poslední Build a tel.začal zlobit . Pokud se mi baterie vybije úplně a zapnu ho do nabíječky,zavibruje objeví se logo operátora a poté logo baterie. Takhle to může zůstat třeba cely dena tel se nezapne. Vrátil jsem se k WP8.1 a tam to nedělá. Nevíte čím to může být . SD kartu jsem pro jistotu také zformátoval. Jedna se o L820 z Británie O2 . Mam ještě další 4 (3x Německo 1x USA) ale nikde se tento problém neprojevil
Administrator
Administrator
Přístroj: Nokia Lumia 925
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod Administrator » 16 lis 2015, 19:53

Nejspíš to bude tím, že W10 je beta a zdaleka není optimalizované pro takto staré telefony.
myLUMIA.cz
můj svět, moje Lumia
Ja8k1
Bronzový člen
Přístroj: HP Elite x3
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod Ja8k1 » 18 lis 2015, 14:49

Osobně jme do nedávna W10 na Lumia 820 provozoval a šlo vše jako po másle... pokusil bych se jeste oe jeden čistý reinstal Win10
TomaskiVIP
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod TomaskiVIP » 18 lis 2015, 21:57

Vyreseno novou baterii a problem je fuc. Ale nastal jiny tel.ma plny signal ale dovolat se nejde Sms take nefunkcni ani uskutecnit hovor a dovolat se na cislo v tel.take ne, hlasi ze je nedostupne.Ve strore mi nejde aktualizovat aplikace Network services(0x803F8006) dokud se toto neobjevilo volani fungovalo normalne, a Rate Your Device (0x803F8006).
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod Ja8k1 » 19 lis 2015, 09:05

TomaskiVIP píše:Vyreseno novou baterii a problem je fuc. Ale nastal jiny tel.ma plny signal ale dovolat se nejde Sms take nefunkcni ani uskutecnit hovor a dovolat se na cislo v tel.take ne, hlasi ze je nedostupne.Ve strore mi nejde aktualizovat aplikace Network services(0x803F8006) dokud se toto neobjevilo volani fungovalo normalne, a Rate Your Device (0x803F8006).

Zkušenost mám takovou, že každá instalace "projde" jinak tzn. ne vždy to co se povedlo nainstalovat puvodne jde i pri druhe instalaci a naopak. Jde sice o zdlouhavy proces, ale pokud prave vysla aktualizace na novejsi OS, dej tam ten posledni a drz si palce, jak jsem psal na me Lumii 820 jsem se sice puvodne potykal s nefunkcni glance screen a blbnul proximity senzor, ale po 3 instalacich si to nejak "sedlo" a telefon starý 5 let ožil jako znovuzrozeny :)
TomaskiVIP
Člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod TomaskiVIP » 19 lis 2015, 11:35

Budu muset stejně dneska přinesla přítelkyně do práce tel.kde svítilo pouze logo nokia . Takže proběhla aktualizace a tel.zamrzl jak bylo napsáno v článku. Provedl jsem restart s nabíječkou a aspoň může volat . Odpoledne to hodím na pc a pojedu jeden za druhým. U L930 jsem četl že bez problémů tak uvidím.
monty.roman
Pravidelný člen
Přístroj: Lumia 820 Black
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod monty.roman » 19 lis 2015, 15:18

Taky se podělím o několikadenní zkušenosti s W10 na Lumii 820 (build 10.0.10581)

Instaloval jsem na čisté 8.1 podle návodu bez obnovení záloh, čili na pomalejší wifi zábava na odpoledne.
Ze všech buildů, které jsem zatím zkoušel, je tenhle zdaleka nejpoužitelnější. Po nainstalování se zdál systém trochu zabržděný, to si ale po pár hodinách sedlo.

Závažnější chyby bránící používání nepozoruju žádné, většinou jen drobnosti:
- nestabilní aplikace zpráv - náhodně padá při otevírání vláken,
- visící aktualizace ve Store, které hlásí chybu kdykoliv se je pokusím opakovat
-semtam loading screen při pohybu v systému
- trochu divně poslouchá nastavení jasu displeje - když zvolím nízký, přepne na vysoký a pak nefunguje automatická regulace
- V Edge mi po napsání dříve otevírané adresy vyskočí shora našeptávání s nabídkou historie k dané adrese, které nelze zavřít (šipka zpět prohlížeč ukončí) ani zatáhnout zpět nahoru, jedině nechat načíst stránku znovu nebo restartovat prohlížeč.
Stává se mi i to, že když otevřu Edge a začne se načítat nějaký dříve navštívený web, zadám rovnou adresu jiného, který chci navštívit teď a jakmile je tento téměř načtený, skočí mi tam bez zásahu zpět ten předchozí web. Nic zásadního ale zdržuje to.

Zásadní klady oproti 8.1:
- Výdrž baterie se podstatně zlepšila, s přimhouřeným okem by se s tou 8.1 dala srovnat.
- Slovník klávesnice, jakožto i rozpoznání swype hodnotím na jedničku - tam v MS odvedli skvělou práci.
- Centrum oznámení s množstvím tlačítek beru jednoznačně jako krok dopředu, za rychlý odkaz na svítilnu mají 10 bodů.
- V rozdělení nastavení zatím trochu tápu ale orientuje se v něm moc dobře, zkusil jsem to dát do rukou uživatelce iPhone a většinu základních věcí podle kategorií našla.
- přizpůsobitelnost start obrazovky se mi líbí, hezkou chvíli jsem se bavil jen laděním barvy+průhlednosti dlaždic a fotky na pozadí :-)

Celkově hodnotím systém jako podařený. Jen nepatrně zapracovat na optimalizaci pro starší modely (i když mít W10 alespoň v tomto stádiu, bych byl víceméně spokojený). Takže za mě 9/10.
Ja8k1
Bronzový člen
Kontaktovat uživatele:

Lumia 820 Win 10

Příspěvekod Ja8k1 » 20 lis 2015, 12:58

Není nic co by nevyresil další reinstal :D nutno říct, že já jsme reinstaloval 3X než jsem se dostal k plné funkčnosti.. v čem byl rozdíl nepovím, protože to nevím, do třetice to ale fungovalo

Zpět na “O Windows 10 všeobecně”